Skip to content

Brand New Cherry Flavor Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Brand New Cherry Flavor Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Brand New Cherry Flavor dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Brand New Cherry Flavor Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix
 • Antoloji korku serisi Channel Zero’nun yaratıcılığını ve küçüklüğümüzde bayılarak izlediğimiz Hannibal’ın yapımcılığını üstlenen Nick Antosca, yeni projesi Brand New Cherry Flavor ile izleyici karşısına çıkıyor.

Geçtiğimiz gün paylaştığım İhanetin Beş Yüzü isimli içerikte bahsettiğim gibi; her senaristinin her yazarın kendisine özgü dokunuşları, imza konseptleri bulunmaktadır. Bu kriter İhanetin Beş Yüzü ve Harlan Coben ile gizem-gerilim, çözülmemiş vakalar, cinayetler konseptleriyle hüküm sürerken, Brand New Cherry Flavor yaratıcılığını üstlenen Nick Antosca için ise saf korku ve doğa dışı olayların birleşmesiyle ortaya çıkmaktadır.

Amazon Prime Video’un en güncel ürünü: S.O.Z Soldados o Zombies

Bu sebeple Brand New Cherry Flavor, başarılı yazar/yönetmen Antosca için şaşırtıcı bir proje değildir. Aksine en başarılı olduğu, en iddialı olduğu korku-gerilim türünün bir yan ürünüdür. İddialı ve başarılı kavramının neticelerini ise 4 sezon boyunca hizmet veren Channel Zero ve yine 3 sezon boyunca yayında kalan Hannibal ile elde etmiştir. Her iki dizide de yaratmış olduğu kaotik ortamlarla korku-gerilim-ölüm merkezli efsaneye yakın içerikleri dizi dünyasına katmıştır.

Brand New Cherry Flavor Dizi Yorumu

Uzun lafın kısası… Dinamik korku hikayeleriyle efsaneler yaratan Antosca’nın Brand New Cherry Flavor ile bizleri yepyeni (cin, lanet, cadı, yaratık benzeri) bir yolculuğa çıkaracağı ve sonucunda da “keşke izlemeseydim” dedirtmeyeceği kaçınılmaz bir gerçektir.

Bu bahsetmiş olduğumuz 1990’lı yılları hitap eden, karanlık ve dinamik hikâyenin ortasına da henüz 20’li yaşlarında olan Lisa Nova isimli genç kızı yerleştirmektedir. Film sektöründe başarılı olmak isteyen, hırslı ve gözü pek izlenimleri sunan Lisa, çekmiş olduğu kısa film ile belli başlı bir üne ulaşsa da kariyerinin devamlılığı için Los Angeles’a gelir. Ki böylece kısa filmini geliştirerek uzun metrajlı hale dönüştürebilecektir.

Ve bu gerekçeyle de bazı yapımcı dostlarıyla müzakereler gerçekleştirmeye başlar. Bu isimlerin başında da parlak geçmişi ile dikkat çeken yapımcı Lou Burke bulunmaktadır. Lisa’nın tatlı dilinden epey etkilenen Lou, genç kızın geleceğine ışık tutma kararı alır. Ancak ilerleyen dakikalar Lou’nun başka amaçlar güttüğünü ortaya çıkarır. Lisa’nın senaryosunu başka bir yönetmene satan Lou, Lisa’nın bir numaralı düşmanı haline gelir.

Korku temalı diğer içeriklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu noktadan sonra Lisa’nın çalkantılı dünyası izleyenlere aktarılmaya başlanır. Hangi dal ve sektörde olursa olsun, bireyin kendi eylemleri dışında gerçekleşen negatif bir sonuç girişmiş oldukları iş için büyük bir darbe etkisi yaratır. Lisa da soluğu çeşitli eğlencelerde, partilerde alır. Ki böylece kafasını dağıtabilecek, negatif enerjisini uzaklaştırabilecektir. Hikâyenin seyrini değiştirecek olay şeması da bu partilerden birinde gerçekleşir. Öyle ki Boro isimli lanetli cadı(?), genç kıza bir teklifte bulunur.

Teklif ise Lou’yu çeşitli işkencelerle rahatsız ederek hem yönetmenin hayatını elinden almak hem de kendi senaryosuna kavuşmaktır. Lou’ya karşı yöneltilen lanet kavramı gerçeğe kavuşmaya başlasa da her lanetin, büyünün bir geri dönüşü vardır. Ve bu noktada Lisa’nın da canı yanacaktır… Yaratıklar, işkenceler, lanetler, büyüler, seks… Sizleri 8 bölümlük soluksuz bir savaş bekliyor! Sonuç olarak: 7,5/10.

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Dizide yer alan diğer oyuncu ve karakterler:

 • Rosa Salazar – Lisa Nova
 • Mark Acheson – Pierre
 • Eric Lange – Lou Burke
 • Daniel Doheny – Jonathan
 • Catherine Keener – Boro
 • Kenya Jordan – Faceless Woman
 • Skylar Radzion – Zelda
 • Hannah Levien – Christine Woods
 • Crystal Albert – Denise- Zombie
 • Darcy Laurie – Joe
 • Siena Werber – Mary Gray
 • Brett Justin Koppel – Looper
 • Jessica McLeod – Freak

Brand New Cherry Flavor Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: