Skip to content

Bridge and Tunnel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Bridge and Tunnel Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Bridge and Tunnel dizi konusu yorumu ve incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Bridge and Tunnel Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

İsminden de -Köprü ve Tünel- dizi içeriği hakkında epey fikir edebileceğiniz gibi; konu birbirinden farklı karakterlere sahip iki eski sevgilinin etrafında şekilleniyor. Aylar önce zıt karakterlere sahip olduklarını belirterek ayrılan ikili Jimmy ve Jill, pis bir bar lavabosunda tekrar bir araya geliyor. Aylar önce ayrılık nedeni olarak gösterdikleri “zıtlık” unsurunu unutup bir araya gelen çift, geçmiş ve gelecek arasındaki yolculuklarına başlamış oluyor.

Apple TV’nin yeni dizisi Losing Alice konusuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 ay sonra National Geographic için çekimlere gidecek olan Jimmy, eskiyi unutup ilişkilerine devam etmenin hayalini kurarken Jill ise şehirli kız numaralarıyla umursamaz yaklaşıyor. (bize öyle hissettiriyor). 1980’li yıllarda geçen dizi başta Jill ve Jimmy olmak üzere 6 kişilik üniversiteden mezun olan arkadaş grubunun hayatlarına değinirken; izleyenlere küçük ve hoş mesajlar veriyor. Genel hatlarıyla aşk teması üzerinden ilerleyen konu, bireylerin ruhsal özelliklerine göz gezdirmemizi şart koşuyor.

Bridge and Tunnel Dizi Konusu Yorumu

Henüz ilk bölümünü izleme şansını bulduğumuz Bridge and Tunnel; Jimmy ve Jill ikilisine ayrı bir parantez açmak istiyor. Bir tarafta hayali olan mesleği elde eden ve bunun için yıllarca uğraşan Jimmy’i ele alırken bir tarafta biraz daha rahat bir kafada olan Jill’i konu ediyor. Jimmy aşk ve tutkunun kendisini ele geçirdiğini fark etmeksizin yoluna devam ederken Jill -yakın arkadaşlarının da etkisiyle- olaylara yavaş yaklaşıyor.

IMDb: 7,0

Sadece 30 dakikalık ilk bölümünün ardından elde ettiğim izlenimler sonucunda; dizinin izlenilir olabileceğini fakat 10/10 olmayacağını belirtmeliyim. Küçük mesaj ve alt metinleriyle vurgu yapılmak istenen konuların layıkıyla yerine ulaşacağını söylemek kaçınılmaz bir gerçek gibi dursa da pek çok izleyenin vurgulanan konuları önemsemeden “bu mu dizi” şeklindeki yorumlarını göreceğimizden emin olduğumu da söylemeliyim. 1980’ler, geçim sıkıntıları, aşk ve sevginin getirdiği sonsuz tutkular gibi temalar göz önünde bulundurulduğunda izlenilmeyi hak ediyor diye düşünüyorum. Edward Burns’ün yazıp yönettiği dizinin ileriki bölümlerini merak bekliyor olacağım. Bir dahaki yazıda görüşmek üzere…

Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan bazı isimler:

  • Sam Vartholomeos – Jimmy
  • Caitlin Stasey – Jill
  • Gigi Zumbado – Tammy
  • Jan Luis Castellanos – Mikey
  • Brian Muller – Pags
  • Isabella Farrell – Stacey

Dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

La Casa de Papel Profesör’ün başrolde olduğu dizi The Pier incelemesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bridge and Tunnel Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d