Skip to content

Bridgerton Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Bridgerton Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Bridgerton dizi konusu, yorumu ve incelemesi, Netflix, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Bridgerton Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

How to Get Away with Murder, Grey’s Anatomy ve Scandal gibi oldukça ses getiren yapımları sinema dünyasına kazandıran Shonda Rhimes; geçtiğimiz yıllarda Netflix ile yaptığı yüklü sözleşmenin ardından izleyenlerin karşısına yeni bir dizi ile döndü. Daha kat edecek çok yol var şeklindeki açıklamasıyla adeta durmayacağını belirten yapımcı, Chris Van Dusen ile çıktıkları Bridgerton macerası hakkında oldukça pozitif yorumlar aldı. Julia Quinn’in çok satan romanında uyarlanan yapımda Daphne Bridgerton’ın Londra sosyetesindeki aşk hikayesi ele alınırken, arka planda da döneme ait pek çok simgesel kavrama değinildi. Diğer detaylar şu şekilde:

İzleyenleri 19. yüzyılın Londra evlilik pazarına (piyasa, sosyete, topluluk…) götüren yeni Netflix dizisi, kendilerine koca arayan bir grup kızın hikayesine odaklanıyor. Başta Bridgerton ailesinin Daphne isimli genç bireyi olmak üzere canları pahasına mücadele eden isimler, güzel kıyafetleriyle ve Lady Whistledown (seslendirici – Julie Andrews) eşliğinde ön plana çıkıyor.

Bridgerton Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer aile bireyleri gibi Daphne de evliliğin getireceği aşk ve romantizme talip oluyor. Fakat ağabeyi Anthony onun her girişimini geri çeviriyor. Tam da bu sırada Daphne üzerine atılan bir iddia herkesi çıldırtıyor ve Daphne ile Dük Simon arasında bazı gelişmeler yaşanıyor.

Dizi genel hatlarıyla Jane Austen uyarlamalarına benzese de bazı konularda tamamıyla farklı bir hal alıyor. Dönemi yansıtan (bazen de günümüzü) müzikleri ve kostümleriyle hikayeye renk katan yapımcılar; romantizmin temellerini ele almaktan da geri kalmıyor. Aşkı ön planda tutmaya çalışırken, arka planda yaşanan tatlı-kötü olaylarla da süslemeyi başarıyor. Bazı basit oyunculukların dışında oldukça keyifli bir hal alan dizi, evde olduğumuz bugünlerde izlenilmeyi hak ediyor. Sıkılanlar elbet olacaktır fakat şans vermenizi tavsiye ederim. Sağlıklı günler…

15-20 kişinin yer aldığı oyuncu kadrosundan bazı isimler:

  • Adjoa Andoh – Lady Danbury
  • Julie Andrews – Lady Whistledown
  • Regé-Jean Page – Dük Simon Basset
  • Phoebe Dynevor – Daphne Bridgerton
  • Ben Miller – Lord Featherington
  • Ruth Gemmell – Lady Violet Bridgerton
  • Sabrina Bartlett – Siena Rosso
  • Jason Barnett – Jeffries
  • Luke Thompson – Benedict Bridgerton

Dizi fragman ve bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Amazon’un aşk ve müzikal konulu yeni filmine göz atın: Sylvie’s Love

Bridgerton Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: