Skip to content

Bronx Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Rogue City

Bronx Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Rogue City yazımızda; Bronx film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

bronx film konusu yorumu ve incelemesi

Olivier Marchal’ın yazıp yönettiği 2020 yapımı Bronx (Rogue City) filmi 30 Ekim 2020 tarihi itibariyle Netflix izleyicilerine sunuldu. 3 yıl önceki Carbon isimli yapımdan sonra; aksiyon ve gerilimin iç içe olduğu Bronx filmiyle yönetmenlik hayatına geri dönen Olivier Marchal, harika bir içerik hazırlamış gibi gözüküyor. Netflix Fransa önderliğinde çekilen film, birçok önemli oyuncuyu da içinde barındırıyor.

Romantik-komedi türündeki yapımlar ilginizi çekiyorsa bu listeye göz atın: Netflix Romantik-Komedi Filmleri

Fransa’nın Marsilya kentinde geçen film, polisler ve çeteler arasındaki amansız mücadeleyi konu ediyor. Yaşanan yolsuzluğun her daim olduğunu ve ve bundan hiçbir şekilde kaçılamayacağının kanıtlarını sunuyor. Bar du Telephone isimli adamın öldürülmesiyle beraber, Marsilya sokakları yaşanmaz hale geliyor ve hem polisler arası hem de çeteler arası yaşanan mücadele izleyenlerle buluşuyor.

Bronx Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Bronx (Rogue City) filminde performans gösteren oyunculardan birkaçı şöyle:

  • Lannick Gautry – Richard Vronski
  • Jean Reno – Ange Leonetti
  • Stanislas Merhar – Willy Kapellian
  • Kaaris – Max Beaumont
  • Patrick Catalifo – Georges Campana
  • David Belle – Zach Damato

Lannick Gautry’nin canlandırdığı Richard Vronski her ne kadar başarılı bir performans sergilese de biraz arka planda kalıyor olması beni tatmin etmedi. Yardımcı karakter olarak nitelendirebileceğimiz diğer oyuncuların da yeterli bir performans sergilediklerini düşünüyorum.

Filmin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Bronx, pandemi kurbanı olan diğer filmler arasında yerini alıyor. Başlangıçta sinema için tasarlanan film, yoğun salgın süreci yüzünden Netflix platformunda yayınlandı. Günler önce fragmanının yayınlanmasıyla beraber artan beklenti, -bana göre- filmin gelmesiyle birlikte karşılanamadı. Olayın net bir şekilde ele alınmaması ve bazı kopuk geçişler yüzünden, filme karşı olumlu duygular besleyemedim. Aradığım aksiyon ve heyecanın karşılığını çok az sahnede yakalayabildim. Bakalım siz sevecek misiniz? İyi Seyirler…

Bronx (Rogue City) film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Vikings, The Last Kingdom gibi yapımları izlemekten keyif aldıysanız, Barbarians dizi incelemesine göz atın. İncelemeye tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bronx Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Rogue City yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: