Skip to content

Bu Çocuklar Bizim Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Bu Çocuklar Bizim Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Bu Çocuklar Bizim film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Bu Çocuklar Bizim Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Geçtiğimiz günlerde Netflix platformunda “Bu Çocuklar Bizim” isimli bir film ile karşılaştım. İlk başta, son haftalarda sıkça rastladığımız ve zaman kaybı olarak nitelendirdiğimiz bir içerik gibi gözüktü. Ancak kısa konusunu okuduğumda; bir annenin kocası tarafından öldürüldüğünü ve 3 çocuğunun zorlu hayat mücadelesini ele aldığını fark ettim. Beni kendisine çeken son nokta ise geçek bir hikâyeden uyarlanmış olmasıydı…

Orijinal ismi I nostri figli olan Bu Çocuklar Bizim, yönetmen Andrea Porporati’nin başarılı filmlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Netflix’in suç belgesellerini andıran konusuyla gerçek bir hikâyeden esinlenerek izleyenlerin içini burkacak dramatik havayla seyrine başlıyor. Saygı gereği isimleri değiştirilip yer (İtalya) ve zamanın (2007) bire bir kaldığı filmin diğer detayları şöyle:

Roberto ve Anna çifti iki çocuklarıyla beraber Senigallia’da yaşayan mutlu bir aile tablosu çizer. Çocuklarına yeterli kadar vakit ayırabilen, nispeten pozitif yaşam kalitesine sahip ve en önemli aile bir arada tutan neşe unsurlarına sahiptirler.

Bu Çocuklar Bizim Film Konusu

Aynı pozitiflik, Roberto’nun yıllardır görüşemedi kuzeni Elena Di Stefano için geçerli değildir. 3, 5 ve 6 yaşlarındaki çocuklarıyla yaşayan genç kadın, neredeyse her gün kocasından şiddet görmekte ve gerçek anlamda ölüm kalım savaşı vermektedir. Defalarca şikâyette bulunmasına rağmen yeterli ölçüde tedbir alınmaz. Ve işin sonu boşanma, daha sonra da uzaklaştırmaya kadar gitmektedir.

Ancak eski kocasının son girişimi; Elena’nın ölümüyle sonuçlanır. Filmdeki küçük kesitlerden bile anlaşılacağı üzere; kibirli, asabi tavırlarıyla ön plana çıkan kişi, kayınpederi ile beraber eski eşini öldürür. Geride ise küçücük yaştaki çocuklar kalır. Elena’nın ölüm haberini alan (kuzeni) Roberto, eşi ile birlikte Sicilya’ya gider.

Filmin dramatik havası, bu yolculuk ile oluşmaya başlar. Çünkü Roberto ve Anna; iki çocuk büyütmelerine rağmen yetim kalan üç çocuğu yanlarına almaya karar verir. Roberto ve Anna’nın yüreklere su serpen davranışı ile hikâye duygusal havasında ilerlerken; üç çocuğun hararetli dakikalar izleyenlerle buluşur.

Başta kadın cinayetlerine daha sonra da yetim kalan çocukların psikolojik savaşına dikkat çeken “Bu Çocuklar Bizim”, pek çok unsuruyla izleyeni sersemletmeyi başarır. Dramatik temposunun yanı sıra içerdiği duygusal metinleriyle izleyeni kıpırdatamaz hale getirir. Mutlaka izleyin…

İzlemesi keyifli diğer bir İtalyan filmi önerisi: Enrico Piaggio: Vespa

IMDb: 6,4

I nostri figli Oyuncuları

  • Giorgio Pasotti – Roberto
  • Vanessa Incontrada – Anna
  • Monica Dugo – Sara
  • Fabio Galli – Antonello

Bu Çocuklar Bizim Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Ayrıca siteye abone olarak yeni yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: