Skip to content

Bu Gece Ormanda Kimse Uyumuyor Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Bu Gece Ormanda Kimse Uyumuyor Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Bu Gece Ormanda Kimse Uyumuyor film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Bu Gece Ormanda Kimse Uyumuyor Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Bu Gece Ormanda Kimse Uyumuyor, Amerika’nın yüksek bütçeli caddelerinden Polonya’nın sessiz ormanlarına doğru iletilen kuru bir mektup. Amerika sinemasının yıllarca “yeni senaryo, yeni slashler filmleri, yeni korkutucu dünya” olarak pazarladığı ancak her defasında aynı sonuçlara gebe akışlar ürettiği hikayelerden farksız değil. Fakat gerek bütçeler gerek kültürel şartlar göz önünde bulundurulduğunda Avrupa’nın keyifli ülkelerinden birinin -hiç yoktan- deneme aşamasında olduğu, yeni bültenler üzerine çalışmalar yaptığı gerçeği, bireyi mutlu kılıyor. Belki sonucunda ortalamayı aşamayan bir bütünlük izleyenle buluşuyor. Ancak köklü değişim için kötü filmler dahi büyük bir önem arz ediyor.

Ve bu değişim ögesini ilk olarak oyuncu kadrosu ile hayata geçirmeyi arzu ediyor. Evli çiftler, yaşlı teyzeler veya lanetli bebekler yerine ergenliği temsil eden genç erkek ve kadın adayları ile kompozisyonunu hazırlamaya koyuluyor. Yönetmen Bartosz M. Kowalski gençliği tüketen ve bireyleri geleceğe karşı dezavantajlı konuma iten “teknoloji” kriterine epey içerlemiş olsa gerek ki, merkezine aldığı oyuncu kadrosunu “teknolojiden uzak” bir orman kampının içine bırakıyor.

Bu Gece Ormanda Kimse Uyumuyor Film Konusu

Aile bireylerinin çocuklar nezdinde şikayetçi olduğunu; sosyal yaşamdan uzak, kendi ayakları üzerinde durma gücünün çok ötesinde bulunduğunu belirterek çocukları kendi onaylarıyla orman kampının içine bırakıyor. Haliyle genç bireyler de telefonsuz yaşam konseptini duyduğunda epey şaşkına dönüyor. Sosyal medya fenomeninden oyun dostu ergene, selfie hayranı kızlardan dışlanan erkeklere kadar pek çok farklı kişiyi bir araya getirerek ormanının derinliklerine bırakıyor. Rehabilitasyon merkezi olarak geçen kamp alanında da liderler, yardımcılar ve diğer pek çok çalışan yer alıyor.

Netflix’in yeni belgeseli: Yağmurluklu Katil Kore’de Canavar Takibi

Telefon yok, haberleşme imkânı kısıtlı, kuş sesleri dışında yaşam varlığı hissedilmiyor. Kaçınılmazdır ki, yönetmen yeşil bölge dostu çocuklarımızı “canavar” kavramıyla tanıştırmak üzere yola çıkıyor. Tam olarak ne olduğu belirsiz, insan-hayvan ayırt etmeksizin dişlerini etleri parçalamak için kullanan, kocaman canavarımız; gençlerin korkulu rüyalarını, birbirleriyle olan yardımseverliğini, dayanışmalarını, hayatta kalma mücadelelerini test etmeye başlıyor. Bu Gece Ormanda Kimse Uyumuyor “klasik bir slasher” filmi yönergelerini takip etmese de varlığını hissettiren mistik gelişmelerden nasibini alıyor. Sonuç olarak: 5,5/10.

IMDb: 4,8 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nobody Sleeps in the Woods Tonight Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler:

  • Julia Wieniawa-Narkiewicz – Zosia Wolska
  • Michal Lupa – Julek
  • Wiktoria Gasiewska – Aniela Turek
  • Stanislaw Cywka – Bartek
  • Sebastian Dela – Daniel Czajka
  • Gabriela Muskala – Iza
  • Piotr Cyrwus – Priest

Bu Gece Ormanda Kimse Uyumuyor Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: