Skip to content

Buz Gibi Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Buz Gibi Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Buz Gibi dizi konusu yorumu, Netflix incelemesi, Zero Chill eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Buz Gibi Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Biraz gençlik serüveni, biraz aile draması ve tamamıyla günümüz dünyasının gerçek görüntüleri. Sanırım çoğu kişinin gündelik ruh halini yansıtan temalardan birkaçını söylemiş oldum. Hemen hemen hepimiz hayatın hızlı fakat zorlu akışı içerisinde dik yokuşlarla mücadele içerisindeyiz. İşimiz, geleceğimiz veya ailemiz derken çeşitli sorunlarla karşılaşıyor ve her gün bu zorluklara göğüs germeye çalışıyoruz. Bu sebeple sizlere tam da ruh halinizi yansıtan bir dizi önerisinde bulunmak istiyorum.

15 Mart itibariyle yayınlanan yeni Netflix dizisi Buz gibi, yukarıda saymış olduğum kavramları merkezine alıyor. Gençlerin kariyer hedefleri ve sorunları; ailelerin çocuklar üzerindeki istekleri ve ısrarları; ve buna benzer pek çok gündelik problem teşkil eden kriterler…

Sizleri bilemem fakat senaryosu orta halli dahi olsa bu tarz diziler son zamanlarda ilgimi çekmeyi başarıyor. Yapay ortam ve senaryolardan yeteri kadar sıkılmış olmamın yanı sıra günümüz dünyasını ele almaya çalışan içerikler daha anlamlı bir içerik sağlıyor. Bunu ne kadar başarıyor veya neden kötü yapıyor gibi soruları bir kenara bırakacak olursak duyguların ve kişiliklerin ön planda olması daha cazip bir hal alıyor.

Buz Gibi Dizi Konusu Yorumu

Buz Gibi tam da bu söylemiş olduğum kriterler üzerinden şekilleniyor. Evdeki çocuklardan birinin -önemli bir buz hokeyi oyuncusu- daha başarılı olması için şehirden hatta ülkeden taşınmaları icap ediyor. Diğer çocuk ise kendi hedeflerini arkada bırakarak yeni bir hayata merhaba demenin yollarını arıyor.

Burada da ailenin dramatik yönleri devreye giriyor. Bir çocuğu sevip diğerini sevmeme olayı değil de anın şartları ve doğası gereği bir çocuklarını üzüyorlar. Hayatta herkesin önüne çıkan zorlu tercihi, Mac üzerinden kullanarak Kayla’nın ruhsal durumuyla oynamak mecburiyetinde kalıyorlar.

Fakat Kayla’da olası çocuk profiline sığınmadan ben de buradayım imajı sergiliyor. Kardeşi buz hokeyi branşında önemli başarılara imza atarken (bazı zorluklara rağmen) kendisi de paten branşının önemli simgesi olma yolunda mücadele ediyor.

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Arka planda ise klasik gençlik ilişkileri yaşanmaya devam ediyor. Aşk, arkadaşlık, eğlence gibi temalar dikkat çekerken izleyenler üzerinde etki yaratmayı hedefliyor. IMDb puanında bağımsız bir şekilde konuşmak gerekirse dizi şans verilmeyi hak ediyor. İki zıt karakterli kardeşinin; yer yer eğlenceli yer yer duygusal dakikalara imza atması seyir zevkini arttırmayı başarıyor. Bazı saçma ve gereksiz dakikalar yaşansa da genel itibariyle olumlu bir imaj yakalıyor. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

Buz Gibi (Zero Chill) Oyuncu Kadrosu

 • Dakota Taylor – Mac Macbentley
 • Jerry Kwarteng – Axel Stelzer
 • Jeremias Amoore – Bear Stelzer
 • Grace Beedie – Kayla Macbentley
 • Calin Bleau – Marek Zelezny
 • Sarah-Jane Potts – Jenny Macbentley
 • Toby Murray – Archie Long
 • Ayumi Roux – Maia Legarde
 • Anastázie Chocholatá – Ava Hammarstrom
 • Leonardo Fontes – Sam Stelzer
 • Brett Houghton – Carson Hubick
 • Jade Ma Jade Ma – Sky Tyler
 • Doug Rao – Luke Macbentley
 • Tanja Ribic – Elina Hammarstrom
 • Oscar Skagerberg – Anton Hammarstrom

Diğer trend dizilere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Buz Gibi Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: