Skip to content

Canavar Harmon Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Canavar Harmon Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Canavar Harmon film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, 2018 karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Canavar Harmon Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Walter Dean Myers’ın 1999 tarihli romanından uyarlanan ve 2018 Sundance Film Festivali ile izleyen karşısına çıkan Canavar Harmon; konusu itibariyle çok da yabancı gelmiyor. Gencecik bir (siyahi) çocuğun cinayetle suçlandığı ve akabinde de hayatını sorgulamaya sebep olacak işkencelere mahrum bırakıldığı bir hikâye, eminim sizlere de yabancı gelmemiştir. Yönetmenliğini Anthony Mandler, senaristliğini ise Radha Blank ve Cole Wiley gibi isimlerin yaptığı film ile ilgili diğer detaylar şöyle:

Henüz 17 yaşında olan Steve Harmon, okulunda ve arkadaşlık ilişkilerinde başarılı bir genç profili çizer. Yıllardır severek gerçekleştirdiği fotoğrafçılığın yanı sıra sportif kişiliği ile dikkat çekmektedir. Komik, eğlenmekten keyif alan ve arkadaşlarına da aynı duyguları hissettirmekten kaçınmayan bir çocuktur. Ancak mutlu bir şekilde uyuduğu gecenin ertesi gününde başına gelebilecek kötü şeylerden habersizdir. Çünkü her önüne çıkan kişiye güvenmenin pek de akıl kârı olmadığını anlaması uzun sürmüştür.

Canavar Harmon Film Yorumu

Bir soygunda gözcü olarak olay yerinde bulunduğu için göz altına alınır. Mağaza sahibi ölü bulunmasıyla işler çığrından çıkarken Harmon ile orada bulunan diğer kişiler çeşitli oyunlar oynamaya başlar. Ancak gelişmeler beklediğinden karışıktır. Nihayetinde suçlu bulunan kişi Harmon olacaktır. Böylece Harmon’a canavar lakabının takılmasıyla gerçeği andıran dava soruşturması başlayacak ve sürprizler arkası arkasıya gelecektir.

Soruşturmada ismi geçen William King’a, A$AP Rocky hayat verirken Bobo’yu, John David Washington canlandırır. Her birinin soruşturmadaki rolü kritik bir hal almışken büyük oyunun içinde yer almaları seyrin akışını oldukça etkiler. Her ikisinin de polisler tarafından ismi çıkmışken Harmon’a karşı olan davranışları şüpheci bir ortam hazırlar.

Harmon ise lüks lise hayatını geride bırakarak demir parmaklıklar arkasında; “kim olduğunu ve geleceğin ne getireceğini” sorgulamaya başlar. Bulunduğu yerde, genç yaşının yanı sıra siyahi olması en büyük sorunlardan birisidir. Bütün hayati kavramları kafasında irdelerken hırsı ve azmiyle isminden söz ettirecektir.

Monster veya All Rise isimleriyle de tanınan Canavar Harmon; suç ve dramın etkileyici uyumundan kendisine pay çıkartır. Merkezine aldığı küçük ve saf bir çocukla adalet sistemine baş kaldırma konusunda ısrarcı bir tutum sergiler. Devlet büyükleri, savcılar, avukatlar ve bunun gibi birçok kişinin davaya eklenmesiyle zorlu sürecin adımları atılmış olur. Farklı, harika ya da eksiksiz değildir. Ancak izlemeye değerdir.

IMDb: 5,4

Netflix’te yeni bir diğer film: Yesterday

Monster (All Rise 2018) Film Oyuncu Kadrosu

 • Kelvin Harrison Jr. – Steve Harmon
 • Jennifer Hudson – Mrs. Harmon
 • Jeffrey Wright – Mr. Harmon
 • Jennifer Ehle – Katherine O’Brien
 • A$AP Rocky – William King
 • Tim Blake Nelson – Leroy Sawicki
 • Jonny Coyne – Detektif Karyl
 • Nasir “Nas” Jones – Raymond “Sunset” Green
 • Paul Ben-Victor – Anthony Petrocelli
 • John David Washington – Richard “Bobo” Evans
 • Mikey Madison – Alexandra Floyd
 • Lovie Simone – Renee Pickford

Canavar Harmon Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: