Skip to content

Capitani Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Capitani Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Capitani dizi konusu yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, aynı zamanda oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Capitani Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

İşlenen bir cinayetin ardından yürütülen soruşturmanın dizi haline getirilmesine ilk defa şahit olmuyoruz. Bugüne kadar sayısız örneğine rastladığımız bu temayı sonsuza kadar görecek ve Capitani gibilerinden büyük keyif alacağız.

Bu tarz dizilerin amacı seyirciyi soluk vermeden ekrana kilitlemektir. Yaratılan karanlık ortamda gizemli sırlar birbir açığa çıkar. Tabii ondan önce bazı tahminlerde bulunur ve olayın nasıl gerçekleştiğine dair fikirler üretiriz. Ola ki ürettiğimiz fikirlerin çoğu tutmamışsa dizinin ilerleyişi başarılıdır. Fakat her şey gün yüzü gibi meydandaysa sorun var demektir. Bakalım Capitani’deki olay örgüsü ne?

Mutlaka Göz Atın: Run On

Lüksemburg’un adını şu an hatırlayamadığım kasabasında geçen dizi, gerçekleşen bir cinayetle başlamış olur. Issız ve bir o kadar da kapalı kutular içinde inşa edilen köyde arkası kesilmeyen bir kaotik ortam vardır. Şüpheli, gizemli ve neredeyse ürkütücü karakterler üzerinden inşa edilen ilk dakika ve bölümler, heyecanlı ilerleyişin başlangıcıdır.

Capitani Dizi Konusu Yorumu

Daha sonra bir cinayet haberi duyulur. Ve Luc Capitani isimli dedektifle tanışmış oluruz. 15 yaşındaki kızın akıllarda soru işareti oluşturacak ölümünün ardından kasaba ayağa kalkar. Kimileri sessiz tavırlarıyla dikkat çekerken kimileri ise adeta “ben katilim veya ölüm anını gördüm” şeklindeki haykırışlarıyla ön plana çıkar.

Capitani’ye -her ne kadar istemese de- yardımcı bir polis atanır. Elsa’nın katılımıyla kasaba ve kişiler hakkında daha geniş perspektif elde edilirken bazı şüphelilerin isimleri çıkar. Fakat işler o kadar da basit değildir.

IMDb: 8,2 (güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.)

En basit haliyle özetlemeye çalıştığım dizi soluksuz bir şekilde devam eder. Şaşırtıcı ve keskin kıvrımlarıyla cinayet ve kasaba üzerinden şekillenen dizi -bana göre- oldukça başarılı bir iş çıkarmaktadır.

Yayın hayatına 2019 yılında yerel televizyonda başlayan Capitani, 11 Şubat itibariyle Netflix platformundan yayınlandı. Ortalama 30’ar dakikalık 12 bölümden oluşarak harikaya yakın bir ilk sezon geçirdi. Yönetmenliğini Christophe Wagner’ın senaristliğini ise Eric Lamhene, Thierry Faber gibi isimlerin yaptığı diziyi mutlaka izlemelisiniz. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

Capitani Netflix Oyuncu Kadrosu

 • Luc Schiltz – Luc Capitani
 • Sophie Mousel – Elsa Ley
 • Claude De Demo – Tessy Kinsch
 • Joe Dennenwald – Joe Mores
 • Konstantin Rommelfangen – Steve Weis
 • Jules Werner – Mick Engel
 • Jil Devresse – Jenny Engel
 • Julie Kieffer – Manon Boever
 • Brigitte Urhausen – Carla Pereira
 • Timo Wagner – Frank Ferrone
 • Max Gindorff – Jerry Kowalska
 • Pierre Bodry – Claude Glodt

Aynı zamanda dizi fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix’in çok konuşulan yeni filmi: Tehlikeli Nokta

Capitani Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: