Skip to content

Carmel: Maria Marta’yı Kim Öldürdü Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Carmel: Maria Marta’yı Kim Öldürdü Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda;  Carmel: Maria Marta’yı Kim Öldürdü belgesel dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Maria Marta’yı Kim Öldürdü Belgesel Dizi

Netflix’in yeni gerçek suç belgeseli Carmel: Maria Marta’yı Kim Öldürdü 5 Kasım 2020 tarihiyle izleyenlere sunuldu. Yakın tarihli Unsolved Mysteries ve Marisela Escobedo: Üç Ölüm’den sonra izleyenlerle buluşan yapım, gizemli bir cinayetin perde arkasını paylaştı. 2002 yılında küvette ölü bulunan Maria Marta’nın ölümünün anlatıldığı belgesel, izleyenleri şok edici gerçeklerle buluşturdu.

Maria Marta García Belsunce 2002 yılında kanlar içinde küvette ölü bulundu. İlk incelemelerin sonunda ölümünün kazayla gerçekleştiği iddia edildi. Fakat yapılan otopsi sonucunda ölümünün kazara gerçekleşmediği anlaşıldı. Kafasında üçten fazla mermi deliği vardı. Kocası Carlos Carrascosa futbol maçından döndükten sonra karısını küvette buldu ve hemen sonra gerekli ölüm belgelerini çıkarttı. Kendisi şüpheli konumunda değildi, çünkü kanıtları vardı. Fakat Maria’nın üvey kardeşinin aklına yatmayan bir şeyler vardı ve soruşturmanın detaylı bir şekilde devam etmesini talep etti.

Soruşturma detaylandıkça şüpheli listesi de günden güne artmaktaydı. Çelişkilerle dolu davada gelişmeler yaşanıyor gibi gözükse de ilerleme kaydedilmiyordu. Bu Netflix belgeseli ile olası tüm şüpheliler gözden geçirildi. Gelişmeler nasıl mı? Gizem dolu cinayeti mutlaka izlemelisiniz.

İlginizi Çekebilir – American Murder: The Family Next Door

Maria Marta’yı Kim Öldürdü Belgesel Dizi İncelemesi

Yapımın güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Belgesel yönetmeni Alejandro Hartmann yapımla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Çeşitli gizem ve gerçeklerin bir arada bulunduğu diziyi çekmenin zorluklarından bahsetti. Her noktada farklı farklı zorlukların çıktığını belirtmenin yanı sıra gerçeklere saygı duyarak ilerlediklerini söyledi.

Netflix’in belki de son zamanlarda en başarılı yapımları arasında gösterilen belgeseller, birçok gerçeği ortaya çıkarmayı başarıyor. Bu kez Arjantin’de yaşanan bir cinayetin perde arkasını paylaşan yapım, olayları en ince ayrıntısına kadar işlemeyi başarıyor. Davayla ilgili birçok soru işareti bulunmasının yanı sıra yaşanan acı gerçekler iç karartıcı gözüküyor. 4 bölümden oluşan dizi izlenilmeyi hak ediyor. İyi seyirler…

Netflix’in yeni belgesel dizisi Carmel: Maria Marta’yı Kim Öldürdü fragman ve bölümlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Belgesel dizi türündeki yapımlar ilginizi çekiyorsa, bu içeriklere mutlaka göz atın!

Carmel: Maria Marta’yı Kim Öldürdü Belgesel Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: