Skip to content

Çember Oyunu Bozuyorum Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Çember Oyunu Bozuyorum Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Çember Oyunu Bozuyorum film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, Çember Netflix senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Çember Oyunu Bozuyorum Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Son yıllarda Türk yapımı film ve dizilerde zirve yapmış durumdayız. Öyle ki birbirinden farklı konulara sahip, daha önce hiç duymadığımız ya da gereksiz dramaların hâkim olduğu hikayelerden sıyrılmış; tamamen yeni hikayelere odaklanmış bir pozisyondayız (!). İşin şakası bir yana; Türk dizilerindeki anlam veremediğimiz dramatik ve kaotik ilerleyişlerin ne zaman son bulacağını bilmemekle birlikte Netflix’te diğer Türk yapımlarından ayırabileceğimiz bir film ile karşılaşmış olmanın mutluluğu içerisindeyim. Çember.

Yeni Netflix dizisi Şantaj incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

Aslen bir dizi olan fakat -anladığım kadarıyla- bölüm uzunlukları film süresine yakın olduğu için; film olarak lanse edilen bir içerik Çember. Üstelik geçtiğimiz yıllarda yerel TV kanallarında yayınlanmış ve oldukça olumlu yorumlarla karşılaşmış. Diğer detaylar şöyle:

Yayınlanmasının üstünden yıllar geçmesine rağmen; geçtiğimiz günlerde Oyunu Bozuyorum isimli ilk bölümüyle Netflix’te paylaşıldı. Ve trend listelere ismini yazdırmaya başardı. Polisiye-suç-dram temalarıyla karşımıza çıkan film, Türkiye’de uzun zamandır görmediğimiz katil-polis kovalama hikayelerinden bir diğerini sundu.

Çember Oyunu Bozuyorum Konusu

Başrollerinde Barış Bağcı, Serhat Kılıç ve Pelin Akil gibi isimlerin yer aldığı filmin ilk bölümünde karşımıza soru işaretleriyle dolu bir cinayet davası çıktı. Sedef Avcı’nın konuk edildiği olay örgüsünde Avcı’nın ön planda olduğu karmaşık bir dava söz konusuydu. Başkomiser Barış, Komiser Adem ve Başkomiser yardımcısı Ayşe’nin komik yollarla bir araya gelmesiyle dava tüm hızıyla araştırılmaya koyulurken akılda bazı kritik noktalar kaldı.

Amerikan içeriklerini andıran müzikleriyle hikâyeye giriş yapan dizi, Barış Bağcı ve Serhat Kılıç’ın eşsiz performansları ile sürükleyiciliğini yukarıya taşıdı. Dizideki saçma komedi sahneleri akışı bozsa da genel hatlarıyla gizem-polisiye temalı içeriklerden farksızdı. Böylece izlemesi keyif veren 90 dakikalık bir maraton bizlerle buluşmuş oldu.

Çember: Oyunu Bozuyorum, görüp görebileceğiniz en iyi dizilerden biri olmayabilir. Ancak son yıllardaki vasat dizi toplulukları göz önünde bulundurulduğunda diğerleri ile kıyaslanamayacak kadar etkileyici bir içerik sağlar. Gizem-gerilimin her noktasından yararlanmamasına karşılık eldeki tüm unsurlarını kullanır. Müzikleri, dolambaçlı hikayesi ve göze hoş gelen oyunculuklarıyla izlemeye değer bir ortam yaratır. Bana kalırsa, bir göz atın…

IMDb: 7,7

Çember Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Barış Bağcı – Barış
  • Pelin Akil – Ayşe
  • Serhat Mustafa Kiliç – Adem
  • Anıl Altan – Volkan
  • Olgun Toker – Cumali Apaydın
  • Yönetmen: Abdullah Oğuz

Çember Oyunu Bozuyorum Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Diğer içeriklerden anında haberdar olmak için siteyi takip etmeyi unutmayın. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Yeni ve birbirinden güzel diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d