Skip to content

Chapelwaite Dizi Konusu ve Yorumu – Epix

Chapelwaite Dizi Konusu ve Yorumu – Epix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Chapelwaite dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer içerikler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Chapelwaite Dizi Konusu ve Yorumu – Epix

İlk olarak halihazırda görmüş olabileceğiniz veya henüz keşfetmediğiniz bir gelişmeyi hatırlatmakta yarar var. Her gün daha da gelişmeyi hedefleyen blog-okur.com ailesi olarak; hem bireyin kendisine hem de gelişen ailemize katkıda bulunacağını düşündüğümüz yeni projemizi “gönüllü yazar arkadaş başvurumuzu” mutlulukla sizlere sunuyoruz. Eğer kitaplara, dizi veya filmlere ilginiz var ise… Ve buna ilaveten ilginizi sözcüklere dökme gibi bir hayalinizi varsa, bizlerle birlikte çalışabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Ünlü ressam Bob Ross’u konu alan Netflix belgesel dizisi: Küçük Mutlu Ağaçların Arasında Gizlenen İhanet ve Hırs

Stephen King’in … isimli romanından uyarlanmıştır, ibareli dizilere o kadar çok alıştık ki usta yazarın merceği altından geçmeyen hikayeleri şaşkınlıkla takip eder olduk. İşin şakası bir yana, dizi dünyası olarak her gün yeni maceralara açılıyoruz. Bilim-kurgulardan maceralara, dramlardan romantizmlere kadar pek çok yeni kurgulara sahne oluyoruz. Ancak yılın belirli dönemlerinde King’in tedrisatından geçmiş hikayelerden de kopamıyoruz. The Outsider, 11.22.63, Castle Rock… Fakat bu kriterin 2021 yılı için pek de başarılı olmadığını görüyoruz. Lisey’s Story ile bu tabuları bir nebze yıksak da The Stand ile roman-dizi arasındaki akıl almaz zıtlığın en büyük örneğine yaşıyoruz. Ve sanırım Chapelwaite’ın, 2021 ve King ortaklığında gün yüzüne çıkan en iyi içerik olacağını da görmüş oluyoruz.

Chapelwaite Dizi Konusu

“Kan kanı çağırır” isimli ilk bölümüyle prömiyerini gerçekleştiren Chapelwaite, uzun süredir hasret kaldığımız sürükleyici-merak uyandırıcı dizi konseptini karşılayacak gibi gözüküyor. 1850’li yıllarda geçen; mum ışığındaki evlerde, korona benzeri bir virüsle mücadele eden, çeşitli batıl inançları merkezine alan, lanetli ev ve kişilerden yararlanan ve en nihayetinde de aile ilişkileri, dram, ölüm ve kader gibi temalardan yararlanan etkileyici görseller ile karşılaşıyoruz. Henüz 1 bölüm yayınlanmasına karşılık izleyen üzerinde yaratmış olduğu -kaçınılmaz- enerji ile gelecek bölüm ve sezonlar için umut vaat eden bir akışa şahit oluyoruz.

1 bölüm ile nasıl bu kadar olumlu düşünebilirsin? Sorusunun cevabı ise tek başına Adrien Brody ile karşılanmaktadır. Charles Boone karakteriyle günümüzü neşelendiren usta oyuncu, aylardır mahrum kaldığımız etkileyici karizması ile Chapelwaite’ın akışına layıkıyla yön vermektedir.

Adrien Brody önderliğinde…

Hikâyenin başlangıç noktası ise ilk olarak 1817 yılında yaşanan gelişmeyle ortaya çıkar. Küçük Charles’ın babası çeşitli güçler tarafından ele geçirilir. Ve etrafa kan kusmaya başlar. Önüne gelen herkese zarar veren baba, son olarak Charles’i canlı canlı mezara gömmeyi çalışır. Nihayetinde Charles bir diğer kişi tarafından kurtulsa da babasının “kan kanı çağırır” cümlesi yıllar boyunca aklında tutacağı bir motto olacaktır. Ve şimdi tarihler 33 yıl ileriye sarılmış. Ve Charles başarılı bir gemi kaptanı olmuştur. Ancak yine yürek burkucu bir olay yaşanmıştır ki o da eşinin öldüğü ve çocuklarıyla beraber genç kadını okyanusa uğurladıkları sekansta belirir.

Haliyle Charles; ölümü hisseden, ölümle yıllardır iç içe olan bir kişiliğe bürünmüştür. Eşini kaybetmesiyle hayati fonksiyonları bir nebze kaybetse de 2 küçük kızı ve bir oğlu için hayata sıkı sıkı bağlanmaya çalışmaktadır. Ve şimdiki hayali kuzeni tarafından kendisine miras kalan eve yerleşmek ve yine evin bitişiğinde yer alan kereste fabrikasını tekrar işleyişe sokmaktır.

Chapelwaite’ın çoğu dizide göremeyeceğiniz dinamikleri yine yakın tarihte rastlamadığınız yüksek potansiyelleri bulunmaktadır. En basit haliyle King’in yıllarca icra ettiği küçük kasaba büyük problem sorunu Chapelwaite ile tekrar hayat bulmaktadır. Geçmişini arkada bırakıp mutlu bir geleceğe yelken açmak isteyen aile bireylerinin “küçük ama problemli” kasabaya gelmesiyle birlikte sonu gelmeyecek kurguların, heyecanı eksik olmayacak akışların habercisi olacaktır.

Eski ev sahibinin intihar ettiği, evin bazı noktalarında solucanların olduğu, evin tepesinde ölümü işaret eden kuşların uçtuğu bir ortamda, haliyle halktan bireylerin de sevecen, mutlu olacağı beklenilmeyecektir. Boone ailesinde problemler var dedirten olumsuz tavırlarıyla aileyi ilk günden boğacak kibirlere, bağnazlıklara, batıl inançlara sahiptirler… Bakalım Charles ve ailesi yeni hayatlarında, gizemli ögelerden… Geçmişten ve halkın olumsuz tavırlarından… Ne kadar etkilenecek? Ölüm kuşları kimleri yanında götürecek? Kereste fabrikasında işler rayına oturacak mı?… O halde mutlaka izleyin. Sonuç olarak: 8/10. (ilk bölüm) Öyleyse sizlere iyi seyirler…

IMDb: 7,5 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Adrien Brody – Captain Charles Boone
  • Emily Hampshire – Rebecca Morgan
  • Jennifer Ens – Honor Boone
  • Sirena Gulamgaus – Loa Boone
  • Ian Ho – Tane Boone
  • Gord Rand – Minister Burroughs
  • Trina Corkum – Mary Dennison
  • Steven McCarthy – Stephen Boone ve diğerleri…

Chapelwaite Dizi Konusu ve Yorumu – Epix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: