Skip to content

Chemical Hearts Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Kimyasal Kalpler

chemical hearts film konusu yorumu ve incelemesi

Chemical Hearts Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Kimyasal Kalpler yazımızda; Chemical Hearts film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Amazon Prime Video sunar! Çoğu insanın dilinden düşüremediği Amazon Prime, sonunda Türkiye’de. Yakın zamanda kullanıma açılan platform, bizlere birçok olanak sağlıyor. Bunların en başında da dizi ve film içerikleri yer alıyor. Hazır platform Türkiye için açılmışken, bende karşınıza Amazon Studios yapımı bir film ile çıkmak istedim. Fakat bu filmi izlemekle doğru mu yaptım? Yoksa bu filmi izleyerek vakit mi kaybettim? Gelin hep beraber karar verelim.

İlginizi Çekebilir: Eğlenceli Tarih Dersleri

Chemical Hearts (Kimyasal Kalpler), Krystal Sutherland’ın Our Chemical Hearts isimli romanından uyarlanan ve Richard Tanne tarafından yazılıp yönetilen bir film. Açıkçası kitap hakkında hiçbir bilgiye sahip olmamakla birlikte; diğer her eserde olduğu gibi, bu romanda da fikir ayrılıkları olduğunu gördüm. O yüzden filme ne kadar doğru bir şekilde yansıtıldığı hakkında yorum yapamayacağım. İzleyicilerle Ağustos 2020’de buluşan film, IMDb tarafından 6,3’lük bir puana layık gösterilmiş. Filmde yer alan bazı oyuncular ise şu şekilde:

  • Lili Reinhart – Grace Town
  • Austin Abrams – Henry Page
  • Sarah Jones – Sadie
  • Adhir Kalyan – Kem Sharma

Chemical Hearts Film Konusu

Lise son sınıf öğrencisi olan Henry Page, 17 yaşında ve hayatında hiç aşık olmamış birisidir. Asosyal bir profil çizen Henry, okulda gazetecilik ve dergicilik adını verebileceğimiz bir kulüpte görev almaktadır. Yazı yazmaktan büyük keyif alan Henry, aynı zamanda da Japonların Kintsugi adını verdikleri sanatla ilgilenmektedir. Artık 17 yaşında olmasına rağmen herhangi bir duygusal ilişki yaşamamış olması onu rahatsız eder ve karşısına Grace Town isminde bir kız çıkar. İlk başlarda Grace’in nasıl bir kişiliği olduğunu çözemese de ondan etkilenmeye başlar. Başlarda, Grace ona karşı bir duvar gibi gözükmektedir. Günden güne arkadaşlık seviyesini arttıran ikili, hayatlarından memnundur. Fakat Grace’in sakladığı bir şeyler vardır. Geçmişinde yaşanmış olayları aklından çıkaramayan Grace’i ve aşık olduğu kızın çöküşüne şahit olduğu için Henry’i, zor anlar beklemektedir.

Filmlerin çoğunda düşünce karmaşası yaşamam ama bu film için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Aynı filmi belki yıllar önce izleseydim, farklı yorumlarda bulunabilirdim fakat belirli bir yaştan sonra bu tarz filmlerin beni açmadığını düşünüyorum. Aşkın veya dramın, yaşla ne ilgisi var diye sorabilirsiniz. O duyguları kenara bırakarak, senaryoyla ilgili soru işaretlerim olduğunu belirtmek istiyorum. Eğer siz dram ve aşk temalarını çok seviyorsanız, filme şans verebilirsiniz. İyi Seyirler!

Sherlock Holmes yapımlarını beğeniyorsanız, bu film ilginizi çekebilir: Enola Holmes

Chemical Hearts Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Kimyasal Kalpler yazı sonu..

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: