Skip to content

Chloe Dizi Konusu ve Yorumu – BBC One

Chloe Dizi Konusu ve Yorumu – BBC One isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Chloe dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Chloe Dizi Konusu ve Yorumu – BBC One

BBC Chloe dizi incelemesinde spoiler bulunmuyor. Yayınlanan ilk bölüm ile ilgili detaylar şöyle:

Sosyal medya araçlarının hayatımızdaki yeri kaçınılmaz. Günlerin, ayların geçmesiyle giderek büyüyen ve iyi yönlerine nazaran kötü taraflarıyla birer kara delik haline gelen sosyal medya unsurları, insanoğlunu maddi ve manevi yönden tehdit eden en kritik noktalardan birisi olarak gözükmektedir. Geçtiğimiz günlerde Netflix’te yayınlanan Tinder Avcısı da başta olmak üzere; sosyal medyanın bizler üzerindeki negatif dokunuşları her geçen gün daha da artış göstermektedir.

BBC One ile başrol koltuğuna geçen Becky Green’in (Erin Doherty) de bizlere yansıttığı olağan akış yukarıdaki alıntıya ithafen oldukça doğal karşılanmaktadır. Kahvaltı masasında, uyumadan önce, iş aralarında Instagram benzeri bir platformda saatlerini geçiren genç kadın, Chloe’ye (Poppy Gilbert) takıntılı haline gelmektedir. Chloe’nin özel hayatı, eşi, lüks evi, işi ve daha pek çok konu hakkında bilgiler edinen Becky, takıntılı kavramının açıklamasını sunmaktadır. Bu bir popüler kültür kıskançlığı mıdır? Yoksa sıradan bir akran kıskançlığı mı bilinmez ancak Becky’nin Chloe nezdinde devasa boyutlara ulaşan bir paranoya yakınlığı söz konusudur. Kendisinin sıkışık bir dairede, -tabire caizse- bunamaya yüz tutan annesiyle yaşıyor olması da; en büyük etken gibi gözükmektedir.

Chloe Dizi Konusu

Yoğun geçen bir günün ardından bir nevi sanat sergisine giriş yapan Becky (ya da Sasha, Helena) Chloe’nin yakın arkadaşlarıyla ilişki kurmaya başlamaktadır. Özentilik ya da kıskançlık ya da kimlik değiştirerek arzu ettiği hayatı yaşamı kavramları Becky ile gerçeğe dönüşürken dizinin akışına yön verecek gelişme oldukça yakındır. Çünkü görünüşe göre Chloe, çeşitli sebepler yüzünden intihar edecektir.

Pembe dizi hayranları göz atabilir: Chesapeake Shores

Sex Education’ın yazar ve yönetmeni Alice Seabright’ın geçtiğimiz günlerde izleyici karşısına çıkarttığı Chloe, sosyal medyanın olumsuz çıktılarını merkezine alarak gizem ve suç ögelerini ön plana çıkaran bir diğer popüler kültür dizisi olarak belirmektedir. Becky’nin kimlik değiştirmekten zevk alan kişiliği ile Chloe arasında bir bağ kurmasına müsaade ederken Chloe’nin ölümüyle farklı mezheplere başvurmaktadır. İlerleyen dakikalar Becky ve Chloe’nin küçüklükten beri arkadaş olduğunu ekranlara yansıtsa da ikili arasında ne yaşandığı tam olarak bilinmemektedir. Becky’nin Chloe’nin yakın arkadaş çevresine sızmasıyla birlikte; genç kızın paranoya ve rahatsız edici unsurlara sahip olduğu anlaşılmaktadır. Ve şimdi farklı kimliklerinin yardımıyla Chloe’nin neden ve nasıl öldüğünü bizlere ispat etmeye çalışacaktır. 5/10.

IMDb: 3,8 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Erin Doherty – Becky
  • Brandon Micheal Hall – Josh
  • Poppy Gilbert – Chloe
  • Jack Farthing – Richard
  • Billy Howle – Eliiot
  • Pippa Bennett-Warner – Livia
  • Lisa Palfrey – Pam
  • Akshay Khanna – Anish

Chloe Dizi Konusu ve Yorumu – BBC One yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Categories

Diziler

Tags

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: