Skip to content

Çılgın Parti Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Çılgın Parti Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Çılgın Parti film konusu yorumu, Can’t Hardly Wait 1998 incelemesi, Netflix eleştirisi, aynı zamanda da yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Çılgın Parti Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Netflix eski çıkış tarihli yapımları platformda paylaşmaya devam ediyor. Bugünlerde TOP 10 listesini alt-üst eden Donma Noktası, Winx Efsanesi Kader gibi yapımların yanı sıra izleyenleri 1998 tarihli Can’t Hardly Wait filmine götürerek sinema dünyasının farklı yapımlarına öncülük ediyor. Böylelikle “Çılgın Parti” ile lise mezuniyeti çerçevesinde bir araya gelen birbirinden farklı karaktere sahip öğrencilerin çılgın partileri kullanıcılarla buluşmuş oluyor. Filmin konusu şöyle:

Uzun ve zorlu bir maratonun ardından Huntington Hills Lisesi’nden mezun olan öğrenciler eğlencenin dibine vurmak ister. Oyuncu kadrosunun epey geniş olduğu senaryoda bazı isimler öne çıkmaya başlar. Bunların başında da Preston ve Amanda gelir. Yıllarını Amanda isimli bir kıza aşkını ilan edebilmek geçiren Preston parti gününde sınırları zorlamaya başlar. Geceleri ağlamasına sebebiyet veren aşkı yüzünden hayatını yaşayamayan genç adamı şanslı dakikalar bekler.

Çılgın Parti Film Konusu Yorumu

Amanda ve Preston cephesinde böylesi gelişmeler yaşanırken Çılgın Parti’ye; William, Denise ve Kenny gibi isimler katılır. Her birinin parti hakkında ilginç amaç ve istekleri bulunurken; ortamda şaka, gürültü ve alkol hiç eksik olmaz.

100 dakikalık film süresi boyunca, bu yukarıda anlattıklarım dışında başka hiçbir olay gelişmez. Karakterler hakkında ufak ufak bilgiler toplasak da hiçbirinin detaylarına inemeyiz. Birisi spor dalında harikadır, birisi aşk adamıdır, birisi particidir gibi takma isimler üzerinden döner durur film. Böylece 80’li 90’lu yılların popüler teması olan müzik ve eğlencenin bol bir şekilde yerleştirilmesiyle daha çok ergenlik çağındaki insanlara hitap edilmeye çalışılan bir senaryoyla karşı karşıya kalırız.

IMDb: 6,5

Özetlemek gerekirse izlediğime pişman değilim. Fakat bazı filmlerde hissedilen yapaylık duygusunu epey hissettiğimi belirtebilirim. Sinema dünyasının çeşitli kanallarını test ediyor olmaktan büyük zevk duysam da Can’t Hardly Wait ile geçmiş yılların sinemasına erişebildiğimi sanmıyorum. Ya da en azından bayıla bayıla takip edemedim. Yine de şans vermek isteyenleriniz olabilir, aşağıdaki linkten fragmana ulaşabilirsiniz. Öyleyse sonraki yazılarda görüşmek üzere…

  • Jennifer Love Hewitt – Amanda
  • Ethan Embry – Preston
  • Charlie Korsmo – William
  • Lauren Ambrose – Denise
  • Peter Facinelli – Mike
  • Seth Green – Kenny
  • Yönetmenler – Harry Elfont, Deborah Kaplan

Film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gerilim temalı filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Çılgın Parti (Can’t Hardly Wait 1998) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: