Skip to content

Cinderella (Sindirella) 2021 Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video

Cinderella (Sindirella) 2021 Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Cinderella (Sindirella) 2021 film konusu, yorumu, incelemesi, Külkedisi eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Cinderella (Sindirella) 2021 Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video

Amazon Prime Video’nun yeni filmi Cinderella’yı yakından tanıyoruz. Yıllar evvel yayınlanan kitabı, romanı, filmleri, dizileri ve hatta oyununa kadar dünyanın pek çok eğlence sektörüne yayıldığını gözlerimizle şahit oluyoruz. Nihayetinde her bir konseptte benzer temalara, işleyişlere şahit olsak da 2021 yılında vizyona giren güncel sürüm ile birtakım değişikliklerin edindiğini görüyoruz. Birkaç kurgusal karakter, birkaç yer ve mekân değişikliği ve en temelinde de müzikal eşliğinde Cinderella’nın hayat hikayesine ortak oluyoruz. Ancak yakaladığımız sekanslarda; tembelliğin, kalitesizliğin, vasatlığın izlenimlerini görüyoruz. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Viaplay’in yeni dizisi: Threesome

Yıllar evvel yayınlanan projelerle ses getiren bir konsept sürüsünü “neden” bir kez daha izleyici karşısına çıkarma gayesi taşıdığını, yaratıcı Kay Cannon’a sormamız gerekmektedir. Daha önceki uyarlama, güncel sürüm tarzındaki film incelemelerinde belirttiğim gibi halihazırda beğeni yağmuruna tutulan ve değişmeyen (birkaç dokunuşa rağmen) ya da değişiklik olduğunu hissettirmeyen bir akışı “neden” tekrar bizlerin önüne çıkarıldığını irdelememiz gerekmektedir. Üstelik modern hali olarak lanse edilen müzikal kavramının da yetersizliği, çaresizliği gözlerden kaçmamaktadır. Uzun lafı kısası, yeni sürü tamamen zaman kaybından ibarettir.

Cinderella (Sindirella) 2021 Filmi

Masalsı hikâye de klasik yollarla ve Ella isimli genç kız merkezinde anlatılmaktadır. Kendisi bir elbise tasarımcısıdır. Ve küçük, karanlık bir bodrum katında yaşamaktadır. Söylenenlere göre bulunduğunuz yerden çok uzak bir krallıkta geçen zaman diliminde Ella kısa bir süre önce babasını kaybeder. Ve artık zalim, çirkin üvey annesi (Vivian) ve onun kızları ile hayat kurma sorunu yaşamaktadır. Çeşitli baskılar çeşitli tacizlerin ardından Ella’nın kendi istedikleri hayata yönelmesini, kendi istedikleri geleceği yaşamasını isterler. Bu baskıların en başında da evlilik merasimi vardır. Ancak Ella; kendi istediği aşkı, kendi istediği yollarca keşfedecektir. Ve haliyle Sindirella sekansları da bizlerle buluşacaktır.

Camila Cabello’nun hayat verdiği Ella karakteri bildiğimiz gibi oradır. Işıltılı, sevecen, evlilik için can atan ve gerçek aşkı bulmak isteyen naif kişiyi yansıtma gayesi taşımaktadır. Ancak Cabello’nun bu görev için yeterli olup olmadığı büyük bir soru işareti oluşturmaktadır. Birkaç duygusal sekansıyla kendisine bağlanmamıza yardımcı olsa da yazının en başından itibaren belirtmiş olduğum vasatlık, tembellik ortamında kendisinde mükemmel bir performans beklemek, pek de mantıklı olmayacaktır. Sanırım son zamanlarda izlemiş olduğum film. Sonuç olarak: 5/10.

IMDb: 4,3 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Filmde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Camila Cabello – Cinderella
  • Idina Menzel – Vivian
  • Nicholas Galitzine – Prince Robert
  • Minnie Driver – Queen Beatrice
  • Pierce Brosnan – King Rowan
  • James Acaster – John
  • James Corden – James
  • Romesh Ranganathan – Romesh

Cinderella (Sindirella) 2021 Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: