Skip to content

Cocaine Cowboys The Kings of Miami Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Cocaine Cowboys The Kings of Miami Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Cocaine Cowboys The Kings of Miami dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer belgeseller için takipte kalmayı unutmayın. Keyifli dakikalar dileriz…

Cocaine Cowboys The Kings of Miami Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix uyuşturucu dünyasına adımını attığından beri dizi-belgesel kataloğuna yeni ürünleri eklemekten vazgeçmiyor. Merak uyandırıcı uyuşturucu baronlarından, kartel ilişkilerinden beslenerek izleyenlerin izlemekten keyif aldığı gizem-aksiyon hikayelerine ayna tutmaya devam ediyor. Gerçek hikâye veya kurmaca olmasına bakmaksızın yeterli görsellik, olağanüstü pazarlama ile modern dizi kültürüne yeni projeler dahil ediyor.

3 Ağustos’ta yayınlanan Shiny_Flakes: 19’unda Uyuşturucu Baronu isimli belgesel dizisinden bir gün sonra piyasaya sürülen Cocaine Cowboys: The Kings of Miami, isminden de anlaşılacağı üzere uyuşturucu aleminin başka bir kanalına, boyutuna odaklanmamızı sağlıyor. Shiny Flakes’i esrarengiz kılan gerçek uyuşturucu baronunun 19 yaşındaki genç bir delikanlı olmasından geçerken Cocaine Cowboys’ta ise gözler lise arkadaşlarının yoktan var ettikleri krallıklarından cereyan ediyor. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Cocaine Cowboys The Kings of Miami Konusu

Netflix belgesel dizi konusu için şöyle der… Herhangi bir sektörde krallık ilan etmek uzun yıllar alır. Üstelik yeterli kaynağınız, birikiminiz, dostlarınız kısıtlı ise başarılı olmanız imkansızdır. Ancak liseyi yarım bırakan iki arkadaş azmi ve çalışma hırslarıyla Güney Florida’nın en büyük kokain kaçakçısı haline gelir. Ve başarıları ülkeden ülkeye geçerek tüm dünyada tanınır hale gelir.

Netflix-uyuşturucu-suç bütünlüğüne aşina olanların çok da şaşırmayacağı bir konsept ile platforma giren Cocaine Cowboys, az önce de belirttiğim gibi iki lise arkadaşını mercek altına almaktadır. 2006 yılında aynı isimli filmden esinlenilmesinin yanı sıra gerçek röportaj ve kasetlerden faydalanarak Willy Falcon ve Sal Magluta isimli arkadaşların ivmeli çıkışlarına hayat vermektedir.

Netflix’in diğer yeni içeriklerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Los Muchachos adıyla da bilinen krallıklarını 2 milyar dolar gibi yüksek bir meblağ ile yönlendirirlerken hem ülke içi hem ülke dışı alım-satımda Amerika’nın en iyileri olmuşlardır. Peşlerine taktıkları ajanların, dedektiflerin, polislerin en büyük korkulu rüyaları olmalarının yanı sıra yaptığı antlaşmalar gereği neredeyse dokunulmaz hakkını elde etmişlerdir. Ancak her çıkışın bir inişi vardır. Ve federaller o an için gün saymaktadır.

Kokain Kovboyları olarak Türkçeye çevrilen belgeselin iddialı olduğunu belirtmekle birlikte aynı gün yayınlanan Shiny_Flakes’ten daha çok keyif aldığımı belirtebilirim. The Kings of Miami’nin daha çok sıradan uyuşturucu belgesellerini andırdığını ve bu sebeple de birkaç kıvrım haricinde mükemmele yakın bir işe imza atamadığını da eklemekte fayda var. Ancak değişiklik, heyecan, gizem ve kovalamaca arayan izleyenlerin severek izleyeceğini söyleyebilirim. Son karar sizin.

IMDb: 6,5/ Güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

Belgesel Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: