Skip to content

Control Z Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Control Z Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Control Z dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Control Z Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Hayatta gerçekleştirmiş olduğunuz birtakım eylemleri “control z yöntemi” gibi ani bir şekilde geriye almayı mutlaka istemişsinizdir. Pişmanlıklarınızı, hatalarınızı, keşkelerinizi ya da buna benzer, bizleri olumsuza sürükleyen birçok eylemi…  Ancak haliyle bu pek mümkün gözükmemektedir. Bu sebeple çoğu birey hatalarını, günahlarını sineye çekerek yaşamaktadır. Peki ya bu sırlarınız bir hacker ile tüm dünyaya duyurulsaydı ne olurdu? Netflix Meksika dizisi Control Z ile cevaplara ulaşabilirsiniz.

Netflix’ten bir diğer öneri: Geçen Yaz

Kabadayılar, geçim derdi olanlar ve olmayanlar, tikiler, kaslılar, ponpon kızlar ve daha pek çok klişe lise öğrencisi kavramı Control Z ile hüküm sürmektedir. Öyle ki her bir insan karakterine uygun şekillerle gündelik rutinleri devam eder. Bizim anlatıcımız ve hikâyenin baş kahramanı Sofia ise çevresindeki insanları gözlemleyerek klişe insanlardan uzak durmayı yeğlemektedir. Bu sebeple “dışlanan kız” lakabını yakıştırılır. Fakat bazen dışlanan kız olmak diğer pek çok lakaptan daha anlamlıdır.

Control Z Dizi Yorumu

Yavaş ve okul gezisini andıran karakter tanıtımlarının ardından Sofia bizlere liderlik etmeye devam eder. Oldukça başarılı olmasının yanı sıra çoğu dünyevi gelişmeden de haberi vardır. Anlayacağınız akıllı ve deli dolu bir karaktere bürünmüştür. Üstelik şimdi okula yeni gelen Javier isimli genç çocukla arkadaşlık kurmaya başlamıştır. Artık dışlanan kız değil, kıskanılan kız olmuştur.

Ergen-lise konseptinden bir türlü uzaklaşamayan Control Z, ilk 20 dakikanın ardından arzu ettiği yolculuğa adım atar. Kaldı ki o kıvrım ile beraber 8 bölümü bir anda bitirmenize sebep olacak ritme ulaşır. 8 bölüm boyunca kendisinden “hacker” olarak bahsedilecek bilgisayar korsanı, okuldaki her bir öğrencinin gizli kapaklı sırlarını ortaya çıkarmaya başlar. Her yeni dakika, her yeni bölüm yeni bir kişinin yerle bir olmasını konu ederken Sofia ve Javier de hackerın kim olduğunu çözmeye çalışır.

Gördüğünüz üzere Control Z, inanılmaz bir hikâye sunmamaktadır. Çoğunlukla lise hayatından çarpık görseller sunarak olası bir öğrenci hayatı hakkında yansımalar sağlamaktadır. Ritim bulmanıza yardımcı olacak müzikler, aksiyonu hissetmenize sebep olacak lise kabadayıları sahneleriyle güçlü bir enerji yansıtmaya çalışır. Ve nihayetinde de hacker kimliğini lise öğrencilerinin ortasına bırakarak kaostan, kinden, nefretten beslenmeyi arzular. “Aman aman” bir kurgusu olmasa da 30 dakikalık bölümleriyle çerezlik ihtiyacınızı karşılamaya yetecek bir potansiyele sahiptir. Sonuç olarak: 6/10.

IMDb: 6,9

Kısa bir süre sonra ikinci sezonu yayınlanacak dizide dikkat çeken diğer oyuncular:

  • Ana Valeria Becerril – Sofia
  • Michael Ronda – Javier
  • Yankel Stevan – Raul
  • Zión Moreno – Isabela
  • Luis Curiel – Luis
  • Samantha Acuña – Alex
  • Macarena Garcia Romero – Natalia
  • Fiona Palomo – Maria
  • Andres Baida – Pablo

Control Z Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: