Skip to content

Countdown Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Geri Sayım

Countdown Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Countdown Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Countdown film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Yeniden merhaba! Size Ekim 2019’da yayınlanan Countdown filminden bahsedeceğim. Netflix’teki filmlere göz gezdirirken birden önüme çıktı ve bende konusuna bakmaksızın açıp izlemek istedim. Uzun süredir bir korku filmi izlememiştim ve kısa gösterimi hoşuma gitmişti. Türkçe’ye “Geri Sayım” olarak çevrilen film ile ilgili düşüncelerimi belirtmeden önce; konusuna bir göz atalım.

Filmin adını da oluşturan Countdown, telefonlardan kullanılan bir uygulama. Uygulamayı indirdikten sonra sizin ne zaman öleceğinizi gösteriyor. Filmin başrolünde yer alan Quinn de bu uygulamayı indiriyor ve sadece 3 günü kaldığını öğreniyor. Bir hastanede hemşirelik yapmaya başlayan Quinn, 3 günlük ömrü kaldığını öğrendikten sonra bunun saçma olduğunu düşünse de, diğer insanların başına gelen olayların videolarını görünce bunun gerçek olduğunu anlıyor. O andan sonra ise “bu uygulamanın ve ölümün nasıl önüne geçerim?” mottosuyla araştırmalara başlıyor.

IMDb: 5,4

Netflix Belgesellerine Hiç Göz Attınız mı? Dizi ve Film İzlemekten Sıkıldıysanız Bu Belgeselleri Mutlaka İzlemelisiniz! – Netflix Belgeselleri

Countdown Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Justin Dec’in yazıp yönettiği Countdown filminin oyuncu kadrosu şu şekilde:

  • Elizabeth Lail – Quinn Harris
  • Jordan Calloway – Matt Monroe
  • Peter Facinelli – Dr. Sullivan
  • Anne Winters – Courtney
  • Talitha Bateman – Jordan Harris
  • Tom Segura – Derek
  • P.J. Byrne – Father John

Film ile ilgili düşüncelerime gelecek olursak; yetersiz demekten başka bir şey diyemeyeceğim. Büyük beklentiler ile izlememe rağmen, vakit kaybından başka bir şey değildi benim için. Filmin temasında yer alan gerilim ve korku, azıcık da olsa size işliyor fakat bazı gereksiz detaylar beni aşırı rahatsız etti. Konuya bakacak olursanız güzel ama izlerken aynı hisleri yakalayamıyorsunuz. Bazı kişiler tarafından çerezlik olarak lanse edilse de, ben öyle düşünmüyorum. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

İlginizi Çekebilir: Bird Box filmi hoşunuza gittiyse, A Quiet Place’e de göz atmalısınız.

Countdown Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Geri Sayım yazı sonu… Filmi izlemek için tıklayabilirsiniz.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: