Skip to content

Couple on the Backtrack Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Couple on the Backtrack Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Couple on the Backtrack dizi konusu, yorumu, incelemesi, kdrama eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Couple on the Backtrack Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Evlilik sahnesiyle son bulan Türk dizilerine o kadar alışmışız ki… Yoğun dramatik ortamlar yaratıp demagoji ile rating toplayıp, içerdiği kaotik temayla her bölüme farklı entrikalar sığdırıp en nihayetinde de bir şekilde evlilikle son bulan şaşırtmayan hikayelere… Hal böyle olunca da Couple on the Backtrack gibi ansızın karşımıza çıkan ve evlilik sahnesiyle start alan dizileri yadırgar olmuşuz. Bu sebeple yıllardır sıradanlığı ile Türk dizilerini ve kültürünü yönettiğini düşünen yapımların bir kez daha “klişe” olduğunu anlamamıza yardımcı olan Couple on the Backtrack gibi içeriklere, sanıyorum ki binlerce kişi olarak minnettarız.

Lafı daha fazla uzatıp ait olduğumuz kültür hakkında daha fazla ileriye gitmeden, günümüzün başarılı dizisi hakkında konuşmaya geçebiliriz. Her ne kadar günümüzün dizisi desek de ilk olarak 2017 yılında Kore’nin yerel kanallarında yayınlanan Couple on the Backtrack, Netflix ve diğer çevrim içi video platformları vasıtasıyla günümüzün popüler dizisi haline geldi. Yayınlanan fragman ve görsellerle zamanda yolculuk-aşk-dram bütünlüğü yaratılacağı ve izleyenlerin az önce bahsini geçirmiş olduğum duyguları, derinliklerinde yaşayacağı da belirtildi. Hal böyle olunca da ilgi ve beklenti seviyesi de epey artmış oldu. Ancak gerek hikâye akışı gerekse oyuncu kadrosuyla beklentileri boşa çıkartmamayı bildi.

Couple on the Backtrack Dizi Yorumu

Yazının başında da belirttiğim gibi. Hikâye, Ma Jin-joo ve Choi Ban-do isimli kişilerin evlilik görüntüleriyle başlamaktadır. Damadı kıskanan bir kayınpeder, heyecandan ayakta duramayan bir koca ve arkası arkasıya iç ısıtan görüntüler. Akabinde mutlu bir gelecek, çocuklar, hayaller. Demek isterdim ancak düğündeki iç ısıtan görsellerin yerini önce 14 yıl sonraya sonrasında da boşanma dairesine bırakması, mutlu başlayan fakat sonu öyle bitmeyen evliliğin habercisi olmaktadır. Çeşitli sebepler yüzünden anlaşamayan çift, soluğu boşanma dairesinde aldığında hikâyenin ilk kısmı da tamamlanmış olur.

Son derece başarılı bir diğer k-drama önerisi: Hometown Cha-Cha-Cha

Bizleri ilgilendirecek ve bölümler boyunca heyecana kapılmamıza neden olacak gelişme ise -ilginçtir ki- yüzüklerin parmaktan çıkarılıp sokağa atılmasıyla başlar. Öyle ki sadece iki bireyi etkileyen sarsıcı depremin ardından tarihler, iki bireyin tanıştığı yıllara -1999- döner. Bir nevi zamanda geriye giden ikili, şimdi tanıştıkları kampüse küçük halleriyle gidecek. Ve ilişkilerini en baştan yaşama şansı bulacaktır.

Akış, senaryo, oyunculuk ya da akla gelen diğer pek çok şey yetersiz, kötü olabilir. Ancak son yılların vasat performanslarına bakıldığında; yaratıcı konudan, konseptten etkilenmemek elde değildir. Alışılagelmiş kavramlardan uzak durmaya çalışan, aralara serpiştirdiği eğlenceli, dramatik, romantik sekanslarla şekil alan ve nihayetinde de doyasıya keyif veren son derece başarılı bir içeriktir. E haliyle ikilinin kalan hikayesini tamamlamak da sizlere düşmektedir. Kaçırmayın…

IMDb: 7,0 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gobaekbubu dizisinde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Ho Joon Son – Choi Ban-do
  • Jang Na-ra – Ma Jin-joo
  • Byung-Joon Lee – Ma Pan Seok
  • Jeong-min Heo – An Jae Woo
  • Bo-reum Han – Yoon Bo Reum
  • Yi-Kyeong Lee – Go Dok Jae
  • Kim Mi-Kyung – Go Eun Sook

Son olarak halihazırda görmüş olabileceğiniz veya henüz keşfetmediğiniz bir gelişmeyi hatırlatmakta yarar var. Her gün daha da gelişmeyi hedefleyen blog-okur.com ailesi olarak; hem bireyin kendisine hem de gelişen ailemize katkıda bulunacağını düşündüğümüz yeni projemizi “gönüllü yazar arkadaş başvurumuzu” mutlulukla sizlere sunuyoruz. Eğer kitaplara, dizi veya filmlere ilginiz var ise ve buna ilaveten ilginizi sözcüklere dökme gibi bir hayalinizi varsa, bizlerle birlikte çalışabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Couple on the Backtrack Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d