Skip to content

Cruel Summer Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Cruel Summer Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Cruel Summer dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Cruel Summer Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Hiçbir beklenti içinde olmadığım ve tamamıyla boş vaktimi doldursun umuduyla izlediğim Cruel Summer, ilk bölümünün ardından sezonun kalan kısmı için büyük bir heyecan içerisine girmeme sebep oldu. Kısa konusunu okuduğumda dahi hiçbir kıpırtı olmamasına rağmen dakikalar sonra hikâyenin bu kadar ilgi çekici olması beni epey umutlandırdı. Henüz hikâye ile ilgili hiçbir detaya sahip olmamıza karşılık yarattığı efektif ortam devamlılık için önemliydi. Böylece de yeni bir izleyen kazanmış oldu.

Yeni başlayıp, ağızda Cruel Summer kadar tat bırakan bir diğer dizi: Mare of Easttown

Cruel Summer, birbirinden tamamen farklı karakterlere sahip iki genç kızı konu eder. Kate, etkileyici havasıyla göz kamaştıran popüler bir kızdır. Güzelliği ve sakinliği ile ön plana çıkarken gözler hikâyenin diğer kızına çevrilir. Jeanette. Yakın arkadaşları tarafından “bir inek” lakabına konumlandırılan genç kız, telli dişleri (kendisi muzdarip) ve nispeten komik görünüşüyle dikkat çeker. Ancak içindeki hırs duygusu kalan dakikaların gerilim ve gizem düzeyini açıklar boyuttadır. Hevesli ve bir şeylere gözünü dikmiş bir kız profili çizer.

Tarihler ilk olarak 21 Haziran 1993’ü gösterdiğinde; Jeanette yukarıda saymış olduğum fiziksel ve karakteristik özellikleriyle güne uyanır. Kendisinin doğum günüdür. Ve aile bireyleri yatağının etrafına kümelenmiş, küçük kızlarının pasta üflemesine beklerler. Günün devamında Jeannet arkadaşları ile sinemaya giderken Kate ile karşılaşırlar. Kate, erkek arkadaşı Jamie ile birliktedir.

Cruel Summer Dizi Konusu

Yıllar bir yıl ileriye sarıldığında (21 Haziran 1994) Jeanette; nispeten biraz daha büyümüş, diş tellerinden kurtulmuş ve daha bakımlı bir genç kız profili çizer. Geçen yıl doğum gününe uyandığında yanında ailesi varken bu yıl karşımıza Jamie çıkar. Bu sahne kafa karışıklığının ilk göstergesidir. Ancak en önemli tarih, 21 Haziran 1995’tir. Çünkü gün karanlık bir sahneyle açılırken; genç kızın yatağına babası gelir. “Hadi kalk! Avukatlar seni bekliyor.”

Bu üç yıl boyunca yaşanan gelişmeler, bölümlere ayrılırken Jeanette ve Kate arasındaki ilişki adım adım çözülmeye başlar. Kate’in bir dönem kaçırıldığı ve bunda Jeanette’nin parmağı olduğu düşünülür. Jamie elinde bir silahla Jeanette’nin evinin önünde karanlık düşüncelerin varlığı içerisinde beklemektedir. Dakikalar geçtikçe Jeanette ve Kate arasındaki gelişmeler hız kazanırken Jeanette’nin bir dava hazırlığı içerisinde olduğu görülür. Kate neden kaçırıldı? Jeanette’in kaçırılmadaki rolü ne? Dava neyin simgesi?

Oldukça etkileyici ilk bölümünün ardından izleyeni kapalı kutular içinde bırakan Cruel Summer; gizem dizisinde olması gereken her türlü kriteri hissettirir. Karakterler arasındaki geçişleri ile hikâyenin varlığını arşa çıkartırken izleyen üzerinde soru işareti oluşturma konusunda epey yol kat eder. Sonuç olarak yapbozun kalan parçalarını hep beraber tamamlayacak ve göreceğiz…

IMDb: 7,7

Hulu’nun yeni dizisindeki oyuncular kimler?

  • Chiara Aurelia – Jeanette
  • Olivia Holt – Kate
  • Harley Quinn Smith – Mallory
  • Blake Lee – Martin
  • Froy Gutierrez – Jamie
  • Nathaniel Ashton – Ben
  • Barrett Carnahan – Derek

Cruel Summer Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Öyleyse sizlere iyi seyirler. Diğer içeriklerde görüşmek üzere. Aynı zamanda siteye abone olarak yeni içeriklerden anından haberdar olabilirsiniz.

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: