Skip to content

Dancing Queens Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Dancing Queens Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Dancing Queens film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Netflix yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Dancing Queens Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

İzleyenler, geçtiğimiz aylarda yayınlanan Feel the Beat isimli dans temalı filmin ardından yepyeni bir dans içeriği ile güne merhaba diyor. Dancing Queens.

Genel hatlarıyla birbirine çok benzeyen iki film, dramatik ve yavaş tempolu başlangıcıyla dikkat çekmektedir. İlk olarak karakter hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmamız arzulanırken bu süre zarfında bireyin sanat-dans hayatından neden koptuğu izleyenle paylaşılmaktadır. Akabinde de başrolüne aldığı oyuncuyu sanatçı kimliğine kavuşturarak kendisini ait olduğu yere taşımaktadır.

Diğer bir yeni film: Carnaval

Dancing Queens’in merkezine aldığı Dylan isimli genç kız da aynı yollardan geçmektedir. Dansçı annesini kaybedeli uzun yıllar olmuş, babasıyla nispeten de olsa araları açılmış ve bu sebeple kendisini büyükannesinin yanında bulmuştur. Sakin, ağırbaşlı ve yalnızlığa alışmış tavırlarıyla ön plana çıkan Dylan, ara ara babasının marketinde ona yardım etmekte ara ara da küçük çocuklara vermiş olduğu dans eğitimine gitmektedir. Ancak bir değişime, arayışa ihtiyaç duymaktadır. Hayatının kıvrım noktası, büyükannesinin onu dans seçmelerine gitmeye ikna etmesiyle belirlemeye başlar.

Dancing Queens Film Yorumu

Günler sonra Göteborg’a adımını atan genç kız soluğu seçmelerin yapılacağı Queens isimli drag kulübünde alır. Fakat umduğunu bulamaz. Çünkü seçmeler yapılalı epey bir zaman olmuş ve çalışmalar da tüm hızıyla başlamıştır. Dylan büyük bir hayal kırıklığı yaşasa da şansının döndüğü dakikalar beklediğinden yakındır. İlk bakışta pek de şanslı gibi gözükmese de kendisi artık Queens’in yeni temizlikçisi olmuştur. Ancak Queens’teki temizlikçilik görevi başlangıçtır. Kulüpteki birkaç bireyin Dylan’ın dansçı kimliğini görmesi ile birlikte Queens’in yeni drag dansçısı olur. Ancak kendisini uzun bir makyaj hazırlığı beklemektedir.

Dancing Queens, yönetmen Helena Bergström’ün yönetmenliğinde ortaya çıkan son derece başarılı bir İsveç dans filmidir. Molly Nutley’in hayat verdiği Dylan karakteri ile beraber başta dansçılara akabinde de dünya üzerindeki her bir bireye güzel alt mesajlarıyla meydan okumaktadır.

Feel the Beat’te gördüğümüz romantik hatlar Dancing Queens ile yok olurken romantik hikâye yerini LGBTQ’nin bir diğer yüzüne bırakmaktadır. Nihayetinde de dansa, hayata değer vermemiz gerektiğini ve ne olursa olsun hayallerimizin peşinden koşmamız gerektiğini vurgulamaktadır. Göz atmaya değer. Sonuç olarak: 6,5/10

IMDb: 4,9

Geçtiğimiz günlerde Netflix’te yayınlanan filmin oyuncu kadrosunda yer alan isimler:

  • Molly Nutley – Dylan
  • Fredrik Quinones – Victor
  • Max Ulveson, Rakel Wärmländer, Christopher Wollter, Mattias Nordkvist
  • Marie Göranzon, Claes Malmberg, Robert Fux, Emil Almén

Dancing Queens Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d