Skip to content

Day of the Dead Dizi Konusu ve Yorumu – Syfy

Day of the Dead Dizi Konusu ve Yorumu – Syfy isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Day of the Dead dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Day of the Dead Dizi Konusu ve Yorumu – Syfy

Zombi merkezli projelerin popüler olmasına karşı değilim. Aksine yıllar evvel The Walking Dead ile alevlenip çeşitli zombi karakterli dokunuşlarla sayıları giderek artan dizi ve filmleri büyük bir zevkle takip ediyorum. Bazılarının ağır hareketlerle avına gidiyor oluşunu… Bazılarının ise bilim insanını andıran zihinsel sekanslarla hayatını sürdürüyor oluşunu, hemen herkes gibi heyecanla seyrediyorum.

Ancak şöyle bir gerçek de görüyorum ki… 20 yılı aşkın süreye hitap eden zombi içeriklerini diğer tarafta bırakacak olursak, The Walking Dead ile vuku bulan zombi dünyasına, hiçbir güncel yapımda şahit olamıyorum. Özellikle dizinin ilk sezonlarındaki alışılagelmemiş zombi istilasını, hayatta kalmaya çalışan kusursuz oyuncu kadrosunu, müziklerini veya kurgusunu. Haliyle konseptin en iyi ürünlerinden birine sıkıca bağlı olunca, ortalamayı geçemeyen kurgulara sahip içeriklere pür dikkat yaklaşamıyorum.

Syfy kanalının başarılı yönetmen George A. Romero’nun aynı isimli 1985 yapımı filminden uyarladığı Day of the Dead de ortalamayı aşamayacak görüntülerle başlamasına karşılık henüz dizinin 1 bölüm ile alıcı karşısına çıktığını belirtmek gerekmektedir. Hele ki bahsini geçiriyor olduğumuz dizi zombi merkezli ise bu bekleyiş süresinin 3-4 bölüme yayılmasını doğru buluyorum. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Day of the Dead Dizi Konusu

Day of the Dead, Pensilvanya’nın kurgusal kasabası Mawinhaken’de oldukça sıradan bir başlangıç yapmaktadır. Birkaç karakterin, aç zombilerin etrafında kaldığı ve haliyle “kaçmamız gerek” mottosunun hâkim olduğu sekanslara işaret etmektedir. Genç delikanlılar kapana kısıldığında, içlerinden birinin annesi (daha sonra belediye başkanı olduğu öğrenilir) olaya müdahale eder. Ve çocukları avlamaya çalışan zombilerin kafalarına mermi sıkarak, mermilerinin tadının nasıl olduğunu sorar.

Netflix’ten çok başarılı bir dizi: My Name

Zombi dizilerinde -bana göre- olmaması gereken muzip dokunuşların etkisiyle yoluna devam eden Day of the Dead, istilanın nasıl patlak verdiğini anlatmak üzere izleyicileri “daha öncesi” şeklindeki bir ibareyle birkaç gün önceye taşır. Kasabanın belediye başkanı seçimleri, halkın istemeyip devlet büyüklerinin uygun gördüğü kazı çalışmaları gibi gibi halkın nabzını yoklayan ibareleri sunar. Ve ani bir geçişle mezarlardan çıkan ölü bedenlerin açlığına odaklanır. Bu noktada da karakterlerin hayatta kalma savaşı cereyan edecektir.

İşin aslı Syfy, Türk dizi dünyasını anlatan yerel kanallardan farklı gözükmemektedir. Alelade kurgulanan, göze hoş gelmeyen oyuncu kadrosuna sahip, düşük bütçeli ve 1 sezonun sonunda da “yeteri kadar ilgi görmedi” şekliyle final yapan vasatlığı ile dikkat çekmektedir. Her ne kadar yazının başında belirtmiş olduğum bekleme süresi tabiri gerçek olsa da… Day of the Dead’i ölümüne beklemek pek de mantıklı olmayacaktır. Sonuç olarak: 4,5/10.

IMDb: 5,0 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizide görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Keenan Tracey – Cam McDermott
  • Daniel Doheny – Luke Bowman
  • Natalie Malaika – Lauren Howell
  • Morgan Holmstrom – Sarah Blackwood
  • Kristy Dawn Dinsmore – Amy
  • Miranda Frigon – Paula Bowman
  • Kevin O’Grady – Rhodes

Day of the Dead Dizi Konusu ve Yorumu – Syfy yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: