Skip to content

Dead Places Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Dead Places Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Dead Places dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, Netflix fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Dead Places Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Will Stone, yazarlık kariyerine korku türü içeriklerle devam eder. Etrafında görmüş olduğu etkileyici gerçek-gerçek dışı görüntüleri sözcüklere harmanlayarak, son dönemlerin en çok okunan yazarlarından biri haline gelir. Ancak Güney Afrika Johannesburg’a dönmesiyle birlikte örneğine az rastlanan vakaları araştırmaya yönelir. Bir nevi dedektifçilik oynamaya başlar.

Ayrıca başlatmış olduğu yeni oyunda yalnız değildir. Mutluluğu ve enerjisiyle ön plana çıkan Kelly’nin yanı sıra geçmişinde polislik yapan Joe da ekibin parçası haline gelir. Böylece, insanları derinden etkileyen gerçek dışı (canavar, cadı, ruh, şeytan, hayalet aklınıza ne gelirse) varlıklarla mücadele başlamış olur.

Bir yandan karakter tanıtımları yapılırken bir yandan da ülkenin çeşitli yerlerinden gelen yardım çağrıları göze çarpar. İnanması güç sahnelerin ortaya çıkmasıyla akıcılık ve sürükleyicilik dikkat çekmeye başlar. Fakat bazı sahneler abartılı görseller taşır. Bu abartı gidişata bir nebze zarar verse de ortalama gidişatından vazgeçmez.

Dead Places Dizi Yorumu

Yönetmen Gareth Crocker izleyenleri Güney Afrika’nın ürkütücü sokaklarına götürürken izleyenlere çeşitli mesajlar verme gayesi taşır. Canavarların doğal yollarla oluşabileceği gibi insanların çeşitli noktalara evrilmesiyle de varlıkların gün yüzüne çıkabileceğini ispatlamaya çalışır.

Başta Will olmak üzere Kelly ve Joe’ya ilaveten birtakım kişiler eklenir. Bu isimlerin başında da Will’in 20 yıl önce ölen kardeşi Rose gelir. Ölüm nedeni olarak boğulma denilse de Will -nedense- kendini suçlamakta ve borçlu hissetmektedir.

Aynı zamanda dava hakkında içine sinmeyen ögeler bulunmaktadır. Dizinin bir diğer amacı da bu ölümün sebebinin araştırmaktır. Bu noktada devreye Dr. Damons girer. Gizemli kişiliği ile dikkat çekerken olayların kilidini çözecek kişi haline gelir. Ancak kimseye ölümüne güvenilmez. Ve bu karakterin kim olduğunu çözmek size düşer…

8 bölümün ardından “ikinci sezon ne zaman gelir” sorusu oluşması muhtemeldir. Özellikle korku ve gerilim teması sevenlerinin severek izleyeceğini belirmek yanlış olmaz. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi saçma gelen noktaları yok değildir. Yine de şans vermenizi tavsiye ederim.

IMDb: 7,3

Dead Places Dizi Oyuncuları

 • Shamilla Miller – Kelly
 • Anthony Oseyemi – Will
 • Rea Rangaka – Joe
 • David Butler – Dr. Damons
 • Shalom Nyandiko – Genç Rose
 • Zondwa Mditshwa – Genç Will
 • Mike Bola – Eric Crew
 • Greg Viljoen – Benjamin
 • Luthuli Dlamini – Jacob
 • Nambitha Ben-Mazwi – Angela
 • Tj Bopape – Bird Demon
 • Altovise Lawrence – Max

Diğer popüler dizi: Sisyphus The Myth

Dead Places Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: