Skip to content

Denemeye Değer Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Denemeye Değer Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Denemeye Değer film konusu yorumu, incelemesi, Long Shot eleştirisi, yönetmeni, Netflix senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Denemeye Değer Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan Pineapple ve This Is the End gibi içeriklerde beraber çalışan Seth Rogen ve Evan Goldberg 2019 yapımı Long Shot ile tekrar bir araya geldi. Çeşitli dizi ve filmlerin yapımcılığını üstlenerek başarılarını üst sıralara taşıyan ikili 2019 yapımı filmleri ile tekrar gündem konusu oldu. Üstelik Seth Rogen yapımcı görevinin yanı sıra oyuncu kadrosunda da yer aldı. Ve kendisine güzelliği ve sağlam kariyeri ile ön plana çıkan Charlize Theron eşlik etti.

Filmin yönetmen koltuğunda ise Jonathan Levine yer aldı. Ve böylece The Night Before ve diğer birkaç içeriğin ardından Levine ve Rogen beraber çalışmış oldu. Haliyle Long Shot da neredeyse herkesin herkesi tanıdığı ve geçmişte iyi-kötü yapımlara imza atan grupların ortaklaşa çalıştığı bir içerik olarak tarihe kazınmış oldu. Film konusuna yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Site içeriklerimi düzenli olarak takip eden okurlar, romantik-komediler hakkındaki düşüncelerimin çoğuna hakimler. Tercih ettiğim film kategorilerinden biri olmadığını ve çoğunlukla yakın çevremin çabalarıyla açıp izlediğimi defalarca duymuşlardır.

Denemeye Değer Film Konusu Yorumu

Ancak Türkçesi Denemeye Değer olan Long Shot, nispeten ilgi çekici kısa konusuyla tema hakkındaki temel düşüncelerimi yıkmayı başardı. Böylece Denemeye Değer diyerek izleme kararı aldım. Bazı sahneleriyle sıradanlaşan romantik-komediler listesine ismini yazdırsa da güldürme ve eğlence bakımıyla bazılarının da önüne geçmeyi başardı. Ve 2 saatlik hikâyenin izlenilir olduğunu ispatladı.

Bir tarafta Charlize Theron’un hayat verdiği Charlotte diğer tarafta ise Seth Rogen’ın canlandırdığı Fred. Her yerde sıkça duyduğumuz “zıt karakterlilik, benzer özellikleri yok, uyumları yok” gibi cümlelerin karşılığını bulan ikili, Denemeye Değer ile ön plana çıkar. Romantik-komedilerde görmeye alışık olduğumuz zıt karakterliği bir üst aşamaya çıkartarak benzer olmamanın tanımı gerçekleşir.

Çünkü Fred; geçimini gazetecilik sektöründe sağlamaya çalışan ancak iş yerinde sık sık problem yaşayan birisidir. Charlotte ise yakın tarihte Amerika’nın başkanı olacağı ön görülen Amerika Dışişleri Bakanı’dır. Fakat bu ikilinin yolları çocukluk yıllarından sonra bir daha kesişecek ve ortaya komedisi bol sahneler çıkacaktır.

Senaryosunu Dan Sterling’in kaleme aldığı Long Shot bazı hatlarıyla isminden söz ettirmeyi başarır. Özellikle Charlize Theron’un başrolde olması çoğu sebepleri geride bırakmaya yeterdir. Geçmişindeki başarılar göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Ancak kendisinin bu film için ne kadar doğru olduğu büyük bir tartışma konusu yaratmıştır. Bazılarına göre Theron, Long Shot seviyesinden çok daha iyilerine layıktır. Fakat bu eleştiri bana göre yersizdir. Film ve filmdeki duruşu yeterli kaliteyi sağlamaktadır.

Sonuç olarak en kısa sürede filme şans vermeniz gerektiğini belirtebilirim. Bazı abartılı ya da gereksiz sahneler yok değildir. Ancak genel hatlarıyla olumlu tavırlar sergiler…

IMDb: 6,8

Mutlaka Göz Atın: Kovan

Denemeye Değer Film Konusu Yorumu ve İncelemesi – Long Shot yazı sonu …

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: