Skip to content

Do You Like Brahms? Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Do You Like Brahms? Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Do You Like Brahms? dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Do You Like Brahms Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Yepyeni bir K-drama dizisi ile karşınızdayım. Bu sıra birçok K-drama dizi önerilerinde bulundum. O listeye eklenecek yeni dizi dün itibariyle belli oldu. Aslında henüz dizinin başlarındayım. Fakat gidişattaki yeterliliği gördüğüm için bir an önce düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Önceki yazılarda da belirttiğim gibi K-dramalar -ben dahil- birçok kişiye yavaş ve sıkıcı gelebilir. Gerek uzun bölüm ve süreleri gerekse göze aşina olmayan ambiyanslarıyla. Fakat diğer dizilerde olmayan pek çok özelliğe sahiptirler. Birçok dizi izleyiciler üzerinde yoğun duygular oluşturmak ister. Ancak bunu başarıyla yapabilen dizi sayısı çok azdır. Aylar içerisinde konuşulan başarılı dizi sayısı iki elin parmaklarını neredeyse geçmez.

Diğer K-drama dizilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bana göre K-dramalar izleyenler üzerinde etki yaratmada en önlerde gelmektedir. Sebebi nedir bilinmez ancak kötü gözüken oyuncu performansları veya senaryolar bir bütünlük içerisinde epey başarılı gözükür. Bugünkü bahsettiğim dizi için de bu cümleler geçerlidir.

Do You Like Brahms, pek çok temayı içinde barındırır. Başta müzikal açıdan olmak üzere senaryoda yer alan karakterlerin hayatları hakkında detaylıca içerikler sunar. Bu isimlerin en başında Chae Song Ah ve Park Joon Young gelmektedir.

Do You Like Brahms? Dizi Yorumu

Park Joon Young, kaliteli bir üniversitede konservatuar eğitimi almaktadır. Piyanoya olan ilgisi küçüklü yaşlarından beri devam eden genç adam, hayatını piyano üzerine şekillendirmektedir. Bir yandan kendisini geliştirmeye devam ederken bir yandan da çeşitli yarışmalardan kazandığı paralarla ailesine geçindirmektedir.

IMDb: 7,9

Chae Song Ah’ın hayatı biraz daha karışıktır. İşletme bölümünü okuduktan sonra kariyerini istediği gibi kuramaz. Böylelikle Park Joon Young’ın okuduğu okula kaydolur. O vakte kadar birkaç kez denk gelen ikilinin ilişkileri aynı okulu paylaşmaya başladıktan ilerler. Ve hikâyenin esas kısmı bu noktadan sonra hız kazanır.

Yönetmenliğini Jo Young-Min’in senaristliğini ise Ryu Bo-Ri yaptığı dizi, gerçek hayattan kesitler sunmakta önemli bir yol kat eder. İçten ve ayaklarınızı yere basmanıza sebebiyet veren konusuyla bence izlemeye değer bir içerik sunar. Mutlaka şans verin. İyi seyirler…

Dizi Oyuncu Kadrosu

  • Kim Min-Jae – Park Joon-Young
  • Park Eun-Bin – Chae Song-Ah
  • Lee You-Jin – Yoon Dong-Yoon
  • Kim Sung-Cheol – Han Hyun-Ho
  • Park Ji-Hyun – Lee Jung-Kyung
  • Bae Da-Bin – Kang Min-Sung
  • Ye Soo-Jung – Na Moon-Sook
  • Seo Jeong-Yeon – Cha Young-In
  • Joo Suk-Tae – Yoo Tae-Jin
  • Choi Dae-Hoon – Park Sung-Jae

Dizi fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aile temalı filmlere buradan ulaşabilirsiniz.

Do You Like Brahms? Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: