Skip to content

Dom Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Dom Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Dom dizi konusu yorumu, Amazon Prime Video incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, ayrıca kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Dom Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi

Evin babası polis, evin erkek çocuğu ise bir suçlu. Geçtiğimiz yıl içerisinde yayınlanan Bryan Cranston’lı Your Honor’ı anımsatan Dom, gerçek bir hikâyeden uyarlanmıştır ibaresi ile soluksuz akışına başlar. Aile içi şiddetin, dramın, yokluğun ve en önemlisi de sevgisizliğin merkezinde yer aldığı hikâye, Rio de Janeiro’da geçerken gerçeklerin, kurgulardan daha garip bir hal aldığının ispatını yapar.

Uyuşturucu, cinsel ilişkiler, cinayet, baba-oğul ilişkisi gibi pek çok temayı bir araya getiren yaratıcı Breno Silveira, Dom üzerindeki başarının en büyük pay sahibi gibi gözükse de son aylarda büyük bir çıkış yakalayan Amazon Prime Video’nun üstünlüğüne de şapka çıkartmak gerekmektedir. Kısa süre zarfında Invincible, Panic ve Solos gibi ses getiren içerikleri izleyenlerle buluşturan platform, özellikle 2020 ile üyeliklerin altını üstüne getiren Netflix’in en büyük rakiplerinden biri olduğunu göstermektedir.

Dom Dizi Konusu Yorumu

Sahneler ilk olarak Pedro isimli genç bireye odaklanırken yıllar içerisindeki değişimi gözlerden kaçmamaktadır. Yıllar 2000’lerin başını gösterdiğinde Rio de Janeiro büyük bir hırsızlık vurgunu ile dalgalanmış. Ve akabinde de birtakım suç örgütleri deşifre olmaya başlamıştır. Hırsızlığı yapan kişinin sarışın ve mavi gözlü olması sebebiyle -ilginçtir ki- dava büyük bir yankı uyandırmıştır. Yıllar içerisinde pek çok nihai suçla yargılanan Pedro, -tabiri caizse- uyuşturucu ile yatıp uyuşturucu ile kalkar olmuştur.

Pedro’nun babası rolündeki Victor ise hayatını polisliğe adamış bir lider karakterli kişi olarak karşımıza çıkar. Yıllarca oğlu Pedro’nun iyiliği için çaba sarf etmiş ancak sonucu hiç de beklenildiği gibi olmamıştır. Pedro’yu küçüklü yaşlarda rehabilitasyon merkezlerine götürmüş, karakollardan toplamış ve nihayetinde de -neredeyse- şehrin en çok aranan kişileri arasında oğlunu görür duruma gelmiştir. Fakat Pedro’nun durmaya niyeti yoktur.

Çıplaklık ve şiddetin görsel edilmiş tonuyla karşımıza çıkan Dom, yazının başında da belirttiğim gibi hayatın iki ayrı yönünü tercih eden aile bireylerine odaklanarak kesintisiz bir aksiyon sunmaktadır. Seksin, uyuşturucunun, mafyaların hüküm sürdüğü bir dünya ve sarışın, mavi gözlü bireyin liderliği. Soluksuz maceraya ve hatta gerçek hikâyeden uyarlanan dramatik bir akışa hazır olun. Sonuç olarak: kaçırmayın.

IMDb: 8,4

8 bölümü ile dikkat çeken dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler

  • Gabriel Leone – Pedro Dom
  • Flávio Tolezani – Victor Dantas
  • Filipe Bragança – Genç Victor
  • Raquel Villar – Jasmin
  • Mariana Cerrone – Laura
  • Digão Ribeiro – Armario
  • Laila Garin – Marisa
  • Isabella Santoni – Viviane
  • Ramon Francisco – Lico
  • Paulo de Melo – Biriba

Dom Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu. Bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: