Skip to content

Dönüşüm Noktası Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Dönüşüm Noktası Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Dönüşüm Noktası film konusu, yorumu, La svolta incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Dönüşüm Noktası Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Dönüşüm Noktası (La svolta) film incelemesi spoiler içermiyor.

 • Netflix, İtalya yapımı yeni filmi La svolta’yı (Dönüşüm Noktası) şöyle özetliyor: Aylaklığı yüzünden çevresi tarafından hor görülen genç bir adam, eviren giren hırsızla (haydut) beklenmedik bir dostluk ilişkisi kurar.

Yönetmen Riccardo Antonaroli, kariyerinin ilk uzun metrajlı filmi için suç, drama ve komedinin hüküm sürdüğü bir senaryonun içine giriyor. 90 dakikayı aşmayan çalışma süresiyle dostluk ve aile ilişkilerinden nasibini alırken 2 kişilik dev kadrosuyla mükemmel bir saat dilimi sunuyor. Entrikalardan, yalanlardan, abartılı bilim kurgulardan bağımsız olarak sade ve sürükleyici bir hikâye inşa ediyor. Ve bahsi geçen 2 kişilik dev kadrosunu anlatmaya başladığı vakit, ilk olarak, Ludovico (Brando Pacitto) isimli genç adam kendisini tanıtmak üzere yola çıkıyor.

Düşük özgüveni, aşamadığı kaygıları, hareketsiz vücudu ve en önemlisi de yalnızlığa karşı çektiği teslim bayrağı ile günlerini geçiren ekonomi öğrencisi Ludovico, hayatının en sanrılı dönemlerini yaşıyor. Ne bir arkadaşa, ne bir hobiye (çizgi romanlar hariç), ne de bir hayat mottosuna sahip olmadığı gibi evin içindeki toz bulutları arasında; plakları ve kitapları ile nefes almaya çalışıyor. Ancak; Nereye kadar? Sorusunun tınıları kulağa işlemeye başladığı vakit; hem Ludovico’nun hem de Dönüşüm Noktası’nın pozitif ibareleri ortaya çıkmaya başlıyor.

Dönüşüm Noktası Film Yorumu

Alelade bir mekândan tonlarca parayı çalıp kaçan Jack (Andrea Lattanzi), nereye saklanacağını düşündüğü sırada, Ludovico, hayattaki tek eylemini yapmak üzere dışarı çıkıyor. Çöpleri attığı sırada Jack’in gazabına uğrayan aylak adam, henüz Jack ile yakın bir arkadaş olabileceğini düşünmese de, günler, haftalar süren ev hapsi başlamış oluyor. Beklenmedik bir durum karşısında, aynı ev içerisinde sıkışıp kalan ikili, birbirlerine alışmaya başladıktan sonra, bir ağabey-kardeş tandemine bürünüyor.

Netflix Türkiye’nin yeni dizisi: Yakamoz S-245

Hikâyeyi canlandıran müziklerden karakterlerin ahenkli melankolisine, kıvılcımları ortaya çıkartan duygu geçişlerinden sıkmayan diyaloglarına kadar, Dönüşüm Noktası, enfes bir görüntü sunuyor. Ludovico’yu Jack ile sınarken birinin korkularını diğerinin aykırılığına birinin heyecanını diğerinin sönüklüğüne emanet ediyor. Kardeşlik, dostluk, aile temalarını insanoğlu ile özdeşleşen duygularla harmanlarken; son zamanların en sempatik İtalyan işlerinden birini sunuyor.

Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 6,8 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

La svolta Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Brando Pacitto – Ludovico
 • Andrea Lattanzi – Jack
 • Ludovica Martino
 • Marcello Fonte
 • Claudio Bigagli
 • Chabeli Sastre
 • Cristian Di Sante
 • Tullio Sorrentino
 • Filippo Contri
 • Grazia Schiavo

Dönüşüm Noktası Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: