Skip to content

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları Belgesel Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları Belgesel Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda;  Dünyanın En Çok Aranan Suçluları belgesel konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları Belgesel Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Orijinal haliyle “World’s Most Wanted” olarak sık sık duyduğumuz bir gösteriyi belgesel haline getiren Netflix, Dünyanın En Çok Aranan Suçluları isimli yapımı 5 Ağustos 2020 tarihi itibariyle izleyenlerle buluşturdu. Birbirinden güçlü ve tehlikeli insanların yer aldığı belgesel, toplam 5 bölümden oluşuyor. Bu tarz belgeselleri izlemekten keyif alıyorsanız, kaçırmamanızı tavsiye ederim. İyi seyirler…

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları Belgesel Bölümleri

Birbirinden akıllı fakat bir o kadar da tehlikeli insanların suç geçmişini konu eden belgesel, 5 bölümden oluşuyor. Gerçek görüntü ve röportajlar yardımıyla bir araya getirilen yapım, yaşanmış olayları birebir aktarmayı başarıyor. Belgeselde yer alan kişiler ve hikâyeleri şu şekilde:

1- Ismael “El Mayo” Zambada Garcia: Sinaloa Karteli’nin Patronu

Belgeselin ilk bölümünde Meksika’nın en önemli uyuşturucu baronlarından biri olan Ismael “El Mayo” Zambada Garcia konu ediliyor. Çiftçilik yaptığı dönemlerden sonra hem ülke içi hem de diğer ülkeler arasında isminden sıkça bahsettiren El Mayo, dünyanın en çok aranan suçluları arasında yerini aldı. El Chapo lakaplı Joaquin Guzman ile yakın ilişkilerinden sonra kendi ekibini kurdu ve Sinaloa Karteli patronu haline geldi.

2- Felicie Kabuga: Ruanda Soykırımı’nın Finansörü

1994’te gerçekleşen Ruanda Soykırımı’nı finanse etmekle suçlanan Felicie Kabuga, belgeselin ikinci bölümünde yer alıyor. 1994 yılında Ruanda’da gerçekleşen katliamda, yaklaşık 800.000 Tutsi ölümü gerçekleşmişti. Şehre gelen binlerce öldürücü aletin finanse edilmesinden sorumlu tutulan Felicie Kabuga, en büyük suçlular arasında yer alıyor.

3- Samantha Lewthwaite: Beyaz Dul

Samantha Lewthwaite ya da White Widow olarak bilinen bu kadın, batının en çok aranan terör şüphelilerinden biri pozisyonunda. 2005 Londra’da gerçekleşen canlı bomba saldırısının arka planında olduğu iddia edilen Samantha’nın, bugüne kadar 400 kişiyi öldürdüğü söyleniyor. Yıllardır yürütülen operasyonlara rağmen kendisi hala bulunamadı.

4- Semion Mogilevich: Rus Mafyasının Patronu

FBI’ın en çok aranan 10 kaçak listesinde yer alan bir diğer isim olan Semion Mogilevich, belgeselin dördüncü bölümünü oluşturuyor. Silah kaçakçılığı, para aklama, cinayet gibi birçok suçta ismi bulunduğu iddia edilen mafya babasını konu eden bölüm, inanması güç dakikalara sebep oluyor.

5- Matteo Messina Denaro: Cosa Nostra’nın Son Patronu

İtalya’da en çok arananlar listesinin en üst sırada yer alan Matteo Messina Denaro, belgeselin son bölümünde yer alıyor. İtalya mafyasının 1 numaralı adamı olarak gösterilen Matteo Messina Denaro, onlarca adam öldürmekten ve çeşitli suikastlarda yer almaktan suçlanıyor.

Yapımın yönetmen kadrosunda yer alan kişiler: Martin Boudot, Cyprien Dhaese, Caroline Du Saint, Paul Moreira, Hugo Van Offel, Thomas Zribi

Belgesel bölümlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çözüme kavuşmayan ve hala daha gizemini koruyan cinayet davalarına göz atın: Unsolved Mysteries

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d