Skip to content

Dünyanın En Kötü İnsanı Film Konusu ve Yorumu

Dünyanın En Kötü İnsanı Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Dünyanın En Kötü İnsanı film konusu, yorumu, The Worst Person in the World incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Dünyanın En Kötü İnsanı Film Konusu ve Yorumu

Bu yılki Cannes Film Festivali’nde prömiyerine yaparak daha şimdiden pek çok ödül için adaylıklara ismini yazdıran The Worst Person in the World, aslında hepimizin yakından tanıdığı bir karakteri merkezine alıyor. Julie. 20’li veya 30’lu yaşlarından olan, geçmişi ile geleceği arasında ilişkiler kurmaya çalışıp derede boğulan, işten işe atlayıp benliğini arayan, sık sık erkek arkadaş değiştirip hayatının aşkını arzulayan gibi gibi onlarca benzer kalıpla günlerine devam eden genç kadın, 4 yıl içerisinde yaşamış olduğu gelişmeleri takip etmemizi istiyor.

Haliyle pek çok kriteriyle kendimizi bulduğumuz veya tıpatıp gördüğümüz bir karakteri öyle ya da böyle izlemek farz haline geliyor. Yıllar evvelinden yaşamış olduğu belli başlı aile veya toplumsal çöküşlere ilaveten sosyal ve aşk ilişkilerinde de aradığını bulamayan Julie, çareyi farklı yaşamların içine hapsolmakta buluyor. Değişim ile gelişeceğini, kalabalık ile yalnızlığını yok edeceğini düşünse de aslında yine dönüp dolaşıp başa dönüyor. Ve haliyle bu yolda bazı hataların, pişmanlıkların, olumsuzların içine sürükleniyor. Bu hatalar onu “Dünyanın En Kötü İnsanı” mı yapıyor…?

Dünyanın En Kötü İnsanı Film Yorumu

Aksiyon, macera, savaş ya da bilim kurgular akış içerisinde onlarca kurşun sıkabilir. Farklı görsel veya dokunuşlarla izleyicileri farklı noktalarda kendisine çekebilir. Ancak Dünyanın En Kötü İnsanı gibi içeriklerde -bana göre- tek kurşun bulunmaktadır. Çoğunlukla akış içerisinde tek kişiyi (Julie) görmemize ilaveten yavaş tempolu ve az kıvrımlı oluşu ile izleyiciyi ilk anda kapamadığı takdirde başka atacak kurşunu kalmaz. Fakat hem Julie’ye hayat veren Renate Reinsve yardımıyla hem de akış içerisinde tatlı dokunuşlarla kusursuz bir bağlaç görevi gören Dünyanın En Kötü İnsanı, izleyiciyi tamamen kendisine çekmeyi başarmaktadır.

Netflix’in yeni filmi: Sınırın Yasaları

120 dakikalık çalışma süresinin de avantajıyla “yaya yaya” ifadeler kullanırken genç kızın aslında kim olduğunu, ne hissettiğini veya ne aradığını görmemize olanak sağlamaktadır. İzleyici ile bağ kurduğu sahneler de aslında bunlardır. Kendimizi veya yakınımızı görmemize yardımcı olmasına ilaveten duygusal ve heyecanlı temposuyla mükemmel işlere imza atmaktadır. Sonuç olarak: 7,5/10.

IMDb: 8,2 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

The Worst Person in the World Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Renate Reinsve – Julie
  • Anders Danielsen Lie – Aksel
  • Mia McGovern Zaini – Eva
  • Maria Grazia Di Meo – Sunniva
  • Herbert Nordrum – Eivind
  • Hans Olav Brenner – Ole Magnus
  • Helene Bjørneby – Karianne
  • Savannah Marie Schei – Eva

Dünyanın En Kötü İnsanı Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: