Skip to content

Dynasty Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Dynasty Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Dynasty dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, Hanedan oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Dynasty Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix
 • Her ne kadar bizim sınırlarımızda farklı isim veya uyarlamalarla kabul görse de son 20 yılda Rosalinda, The Bold and The Beautiful veya Çirkin Betty gibi bir dönemin son derece popüler pembe dizilerine tanıklık ettik.
 • Farklı mekân ve kurgularla gerek bir grup aile bireylerinin gerekse evli çift veya arkadaş ortamının içinde bulunduğu ve en nihayetinde de aşktan drama, ihanetten cinayetlere kadar pek çok dinamiğin hâkim olduğu hikayelere şahit olduk. Günümüzün Türk dizilerinde hüküm süren mafya, töre, evlilik gibi klişe dokunuşlara nazaran içinde pek çok kültür geçişinin yer aldığı kusursuz tasarımları test etme şansı bulduk.
 • Ancak yıllardır türün benzer örneklerini görmez olduk. Ta ki Netflix’in 2017’de hayata geçirdiği aynı isimli 80’ler dizisi Dynasty’e kadar… Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Pembe dizi konseptinin her ögesini kusursuz işleyen Dynasty, Fallon Carrington isimli çekici genç kızın anlatısıyla başlamaktadır. Sözlerine göre içinde kendisinin, erkek kardeşinin ve babasının bulunduğu Carrington işletmesi, ABD’nin enerji yükünü göğüsleyen bir numaralı oluşumdur. ABD’nin her sokağında, her caddesinde isimlerinin geçtiğini belirtmesinin yanı sıra elde ettikleri başarılarla lüks yaşamın kapısını aralamışlardır. Ve kendisi bugünlerde liderlik koltuğunda babası Blake Carrington’ın oturduğu makama yerleşecektir.

Dynasty Dizi Konusu

Kişiye özel jetler, son model arabalar, yatlar, saraylar ögeleri pembe dizileri için alışılagelmiş faktörlerdir. Dynasty bu kavramları Carrington aile bireyleri üzerinden inşa ederken izleyenler üzerinde kusursuz bir yaşam klasiği oluşturma gayesi taşımaktadır. Evin şımarık kızının evin şoförü ile yaşadığı kaçamak cinsel hayatı ile hikayesine tam gaz devam ederken evin babasının yeni nişanlısını tanıtmasıyla birlikte son sürat yoluna devam eder.

60’tan fazla bölüm ile 3 sezonunu geride bırakan ve kısa bir süre sonra da 4.sezonunu alıcı karşısına çıkaracak olan Dynasty, aslında temeline az önce bahsini geçirmiş olduğum konuları almaktadır. Aile bireylerinin kendi içlerinde vermiş olduğu savaşa ilaveten entrikalar, yalanlar, ihanetler hatta cinayete kadar uzanan çetrefilli bir yolculuğa çıkartmaktadır. Bu sebeple de günümüzün Türk dizilerine atıfta bulunduğu da gözlerden kaçmamaktadır. Gizli kapaklı işler, hırsları için herkesi geride bırakacak yırtıcılar… Tabiri caizse kimin eli kimin cebinde formatıyla yön bulsa da Türk dizilerde olmayan etkileyici alt metinleri ile göz kamaştırmaktadır.

Netflix’in yüksek bütçeli bilim-kurgu dizisi: Another Life

Pembe dizilerin getirisi de tam olarak bunlardır. İzleyene sadece lükslüğü ve arka plandaki entrikaları gösteren; hayata dair amaçlar, hedefler, mesajlar sunmayan çerezlik yapımlardır. Dynasty de pek çok kriteriyle izlemeye değer görüntüler sağlamaktadır. Şans verilir…

IMDb: 7,3

Hanedan Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler:

 • Elizabeth Gillies – Fallon Carrington
 • Rafael de la Fuente – Sam Jones
 • Robert Christopher Riley – Michael Culhane
 • Sam Adegoke – Jeff Colby
 • Grant Show – Blake Carrington
 • Maddison Brown – Kirby Anders
 • Adam Huber – Liam Ridley
 • Sam Underwood – Adam Carrington
 • Daniella Alonso – Cristal Carrington ve diğer.

Dynasty Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: