Skip to content

El infierno Film Konusu ve Yorumu

El infierno Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. El infierno film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

El infierno Film Konusu ve Yorumu

El infierno film inceleme yazısında spoiler bulunmamaktadır.

 • Yönetmen Luis Estrada, El infierno ya da Cehennem filmiyle çizgi roman serisinin üçüncü versiyonu ile bambaşka bir hikâyeye tanıklık etmemize olanak sağlıyor.
 • Her ne kadar A Wonderful World ve Herod’s Law isimli ilk iki filmi filmi izlememiş olsam da El infierno ile yönetmenin imzasının taşıyan kara komedi ve aksiyon-suç birleşimi layıkıyla hissediliyor. Böylece yönetmene yöneltilen keskin ve dinamik kavramlarının sebebi de ortaya çıkmış oluyor.
 • Meksika yapımı bir film olmanın getirisiyle ülke içinde yaşanan; iç-dış savaş, uyuşturucu, karteller, işsizlik, şiddet gibi pek çok ana temayı merkezine alarak hassas ve etkileyici görseller sunmaktan da geri kalmıyor. Diğer detaylar şöyle:

El infierno bir erkek çocuğun, annesi ve kardeşiyle veda ettiği sahneyle başlamaktadır. Öyle ki aile bireylerine “merak etmeyin, zengin olup geri döneceğim” şeklinde açıklamasıyla evden temelli uzaklaştığının sinyalleri verilir. Meksika’nın dar boğazlı bir semtinden ABD’nin yoğun ticari akışlarının yaşandığı bir bölgeye taşınan Benny, tam 20 yıl boyunca geri dönmez. Tarihler 20 yıl ileriyle sarıldığında, kendisinin sınır dışı edildiği ve ömrünün kalan kısmını Meksika’da geçirmesi gerektiği anlaşılır.

El infierno Film Yorumu

20 yıl sonra evine dönen Benny; coşkuyla, heyecanla karşılanacağını düşünse de gelişmeler pek de beklediği gibi ilerlememektedir. Kaldı ki annesinin sert tutumu pek çok kriteri açığa çıkartmaktadır. Fakirlikten yaşayamaz hale gelen yaşlı kadın, diğer oğlunun çete işlerine karışıp öldürüldüğünü söylediğinde, Benny’nin ilk zorlayıcı haberi gün yüzüne çıkmış olur. Üstelik dakikalar içinde diğer pek çok arkadaşını, dostunu kaybettiğini öğrenir.

El infierno, 140 dakikalık çalışma süresinin karşılığını yavaşlığın aksine “doluluğu” ile vermektedir. Yavaş ve sıkıcı bir başlangıcı işaret ediyor gibi gözükse de Benny merkezli, Meksika hakkında detaylara yer verir. İşsizliğe, parasızlığa, şiddete ve akabinde de kartel ve uyuşturucu birleşiminin galip geldiğine işaret eder. Etkileyici alt metinleri ile en alt kesim ile en üst kesim arasındaki keskin farkı gözler önüne serer. Ve bu mücadele yolcuğun henüz başıdır. El infierno’nun ikinci yarısı Benny’nin hayatta kalma savaşına sahne olur. Benny güçlü bir kartelin güçlü bir adamı olurken arka planda da pek çok duygu geçişi yaşanacaktır. Kaçırmayın. Sonuç olarak: 6,5/10.

Diğer bir başarılı film: Words Bubble Up Like Soda

IMDb: 7,8 / Güncel puana buradan ulaşabilirsiniz.

Cehennem Filminde Görev Alan Diğer Oyuncular:

 • Damián Alcázar – Benny Garcia
 • Joaquín Cosio – El Cochiloco
 • Ernesto Gómez Cruz – Don José Reyes
 • María Rojo – Doña Mari Reyes
 • Elizabeth Cervantes – La Cuñada
 • Daniel Giménez Cacho – Capitán Ramírez
 • Jorge Zárate – El Huasteco
 • Salvador Sánchez – El Padrino

El infierno Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: