Skip to content

Elize Matsunaga Gerçek Bir Suç Masalı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Elize Matsunaga Gerçek Bir Suç Masalı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Elize Matsunaga Gerçek Bir Suç Masalı dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, belgesel IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Elize Matsunaga Gerçek Bir Suç Masalı Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix
  • Netflix haftalar önce temmuz ayında yayınlanacak yeni içerikler hakkında duyurularda bulundu. Korku-gerilim severler için Korku Sokağı üçlemesini, k-drama hayranları için Mine ve Mad for Each Other’ı ve Netflix denildiğinde akla gelen suç belgeseli türündeki Elize Matsunaga: Once Upon a Crime’ı paylaşarak soluksuz geçecek bir ay vaat etti.
  • Yukarıda saymış olduğum içeriklerden bazıları halihazırda yayınlandı. Ancak önümüzde uzun bir ayın, günlerin olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu sebeple takipte kalmayı unutmayın.

“Marcos çok sevecen ve içten birisiydi. Onunla yıllarımı paylaştım. Başarılı bir evlilik sürecindeydik. Ancak o tetiği çekmeme sebebiyet veren duygu patlaması nereden geldi, hala bilmiyorum.”

Yukarıda alıntılamış olduğum sözler Elize’ye ait. 2012 yılında silahla kocasını öldüren, cesedi altı parçaya ayırıp çöp poşetlerine koyan bir kadına. Yıllarca suçunu itiraf etmeyip, sevdiklerine büyük zararlar veren bir anneye.

Diğer suç belgesellerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Elize Matsunaga Dizi Yorumu

Netflix’in en güncel suç belgeseli Gerçek Bir Suç Masalı, yine oldukça iddialı bir cinayet davası ile izleyen karşısına çıkıyor. Kısa süre önce yayınlanan Sophie Toscan du Plantier Cinayeti ve Sahilde Cinayet gibi içeriklerin ardından yine ve yine kan donduracak görüntüleriyle bizleri Brezilya’nın serin sularına bırakıyor. Ortalama 50 dakikalık uzunluklarıyla 4 bölüm vaat eden yapımda dikkat çeken diğer detaylar şöyle:

Elize kocası Marcus’u öldürdüğünde tarihler Mayıs 2012’yi göstermektedir. Genç kadına göre kocası ona tokat atmış ve rencide etmiştir. Bu sebeple kendisini korumak amacıyla eline silahı almış ve ateş etmiştir. Bir anne ve başarılı bir eş için ilk söylemler doğru gibi gözükse de aylar içerisinde yeni iddialar ortaya çıkmıştır.

Söylenene göre kurşun Marcus’un kafasının üstünden girmiştir. Ve ikili arasında epey boy farkı vardır. Üstelik cansız bedenin yüzündeki yanıklara bakıldığında mermimin oldukça yakın bir konumdan sıkıldığı anlaşılmıştır. Uzun lafın kısası, bu bir gafil avlamadır. Ve genç kadın bu itirafı 4 yıl sonra ortaya atacaktır…

Elize’nin nasıl bir düşünce içinde olduğu, neden böyle bir girişimde bulunduğu her zaman merak konusu olur. Ancak bu dürtüye sebep olan kriterin ne olduğunu kendisi de bilmemektedir. Eşiyle arasının iyi olduğu iddia etse de tanık ve kasetler bu gerçekliği yıkmaktadır. Ve arda kalan sadece hapis süresinin ortaya çıkmasıdır.

Yönetmen Eliza Capai önderliği ile vizyona giren belgesel dizisi, hiçbir platformun, gazetecinin bilmediği gerçekleri ortaya attığını iddia etmektedir. Gerçek görüntü ve canlandırmaların eşliğinde soluksuz bir hizmet vermesinin yanı sıra aklınıza gelmeyecek cesur sahnelerle süslenmektedir. Eksik parçaları görmek için belgesele mutlaka göz atın… Sonuç olarak: 7/10.

Belgesel dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Elize Matsunaga: Once Upon a Crime Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: