Skip to content

En İyi Arkadaşım Evleniyor Film Konusu ve Yorumu

En İyi Arkadaşım Evleniyor Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Film konusu, yorumu, incelemesi, My Best Friend’s Wedding eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

En İyi Arkadaşım Evleniyor Film Konusu ve Yorumu

Çoğu sinemasever Julia Roberts’ın başrolde olduğu; eski dönemlerin sükseli Hollywood filmi olarak tanıtılan, bugünlerde ise Hollywood’un bayat romantizm temalı filmi olarak lanse edilen 1997 yapımı My Best Friend’s Wedding’i hatırlayacaktır. Oyuncusundan dış mekâna, kurgusundan alt metinlerine kadar eski yılları anımsatan bir içerik olmasına karşılık bugünün dünyasında ses getirmeye yetmeyecek düşük bütçeli filmlerinden birisidir.

Halihazırda ortalama düzeyde işler yapan bir senaryoyu tekrar sinema dünyasına taşımak ne kadar doğrudur bilinmez. Ancak yönetmen Feihong Chen 1997 yılındaki içerikten daha çok ses getireceğini düşünmüş olsak gerek ki geçtiğimiz yıllarda yine aynı ismi yine aynı konsepti taşıyan film ile alıcı karşına çıkmaktadır. Günümüz sinema dünyasında uyarlama ve devam serilerine epey aşina olsak da… Bazılarına göre bu girişimler çoğu zaman sonuçsuz kalmaktadır. Haliyle My Best Friend’s Wedding yeni versiyon da beklentileri boşa çıkartmayarak vasat ölçütünü geçemeyen bir görüntü kümesi çizmektedir.

En İyi Arkadaşım Evleniyor Film Konusu

Hikâyenin ana hatları ise Çin’deki bir moda dergisinde yöneticiliği kadar yükselen Gu Jia isimli çekici kadının yardımıyla oluşmaktadır. Görünüşe göre çocukluğundan beri hayalini kurduğu moda dünyasını ayakları altına almış. Ve bugünlerde de Pekin’den başlayıp Milano’ya kadar uzanan moda haftasının içine sürüklenmiştir. Tutum ve davranışları konumundaki patronluk duruşuyla örtüşürken çenesi kapanmayan asistanıyla birlikte oradan oraya geziler düzenlemektedir.

En İyi Arkadaşım Evleniyor’un belki de en hoş kısmı akıcılığıdır. Belli başlı bir hikayeyi kullansa da yolda herhangi bir vakit kaybı oluşturmamaktadır. Ve bizleri hızlı bir şekilde filmin adını da oluşturan akışın içine sürükler. Gu Jia’nın çocukluk yıllarından bugünlere kadar birlikte geldiği, her türlü aksiyonu mutluluğu birlikte yaşadığı yakın arkadaşı Lin Ran’ı ekran karşısına taşır.

Jake Gyllenhaal ve Anne Hathaway’li çok başarılı film: Aşk Sarhoşu

Lin Ran’dan gelen “ben evleniyorum” mesajıyla yerle bir olan Gu Jia, ilk uçakla Londra’ya uçar. Her ne kadar birbirlerini yakın arkadaş olarak tanıtsalar da… Gu Jia’nın içinden kopup gelen bazı duygu geçişleri bulunmaktadır. Uçakta saatlerce ağlaması, isyan etmesi hatta yanındaki koltukta oturan Nick isimli bireyin üstüne şampanya dökmesi de işin dram-komedi kısmıdır. Londra’ya indikten sonra Gu Jia, Lin Ran’ı çalmaya çalışacaktır… Sonuç olarak: 5,5/10.

IMDb: 5,2

My Best Friend’s Wedding Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler:

  • Shu Qi – Gu Jia
  • Shaofeng Feng – Lin Ran
  • Victoria Song – Meng Yixuan
  • Rhydian Vaughan – Nick
  • Qing Ye – Ma Li
  • Jessamine-Bliss Bell – Mandy

My Best Friend’s Wedding Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: