Skip to content

Encounter Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video

Encounter Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Encounter film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Encounter Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video

Riz Ahmed’i ekran karşısında görmek oldukça keyifli bir iş. Sound of Metal, The Night Of veya Nightcrawler’daki kusursuz performanslarına ilaveten hemen her kıvrımlı senaryoda kendisini belli eden safkan duruşuyla gözlerimizin pasını alma konusunda hatrı sayılır bir çizgiye imza atmaktadır. Bugüne kadar elde ettiği ödüllerin hakkını veren tiplemeleriyle yakın tarihin en başarılı isimlerinden biri olarak lanse edilmesine karşılık varlığını hissettiren ve açıkçası hissettirmeye de devam edeceğinin sinyallerini veren ender isimlerden birisi olarak göz kamaştırmaktadır. 2021 yılını diğer oyuncuların aksine durgun geçiren dramın, hüznün, kederin efendisi bu kez, Amazon Prime Video ile, bambaşka bir serüvene atılırken izleyicileri yine koltuk başına sabitleyecek bir ürünün habercisi olmaktadır.

Ve Encounter ile yıllardır ortalıklarda gözükmeyen, hükümetin gizli operasyonlarında görev alan Denizci Malik Khan’a hayat vermektedir. Dünyayı kötülüklerden korumak başlıklı görev silsilesine hâkim olup doğa üstü varlıkların bir numaralı düşmanı olan genç isim, ailesinden ve en önemlisi de kendisinden bir haber şekilde hayatına devam etmektedir. Eşinden ayrıldığı için çocukları Jay ve Bobby’den ayrı kalan… Çocuklarını yeni üvey babalarına emanet eden… Ve aynı zamanda da kendi kişisel yaşantısında da dağınıklığı ile dikkat çeken bir profili ekranlara yansıtmaktadır.

Encounter Film Yorumu

Bir gece, ansızın, ortaya çıkan vefalı baba, gizli kapaklı bir şekilde çocuklarının yanına gittiğinde, onları “tatile çıkıyoruz” benzeri bir ifadeyle kandırıp uzun bir yolculuğun içine sürüklemektedir. Aylar, belki yıllardır babalarından uzak bir yaşam süren çocuklar bu fikri epey talip olsa da… İlerleyen dakikalarda öğrenecek oldukları gerçekler yüzünden büyük bir karmaşaya sürüklenecektir. Görünüşe göre, dünya, uzaylılar tarafından işgal edilmeye başlamıştır. Uzaylıların yeryüzüne gönderdiği “ölümcül mikroorganizmalar” insanoğlu için büyük bir tehdit oluştururken ölümler, gizemli kayıp vakaları giderek artmaktadır. Baba Khan, çocukları Jay ve Bobby’i alıp, güvenli bir üsse götürmeye çalışsa da… Yolculuk esnasındaki gelişmeler, aile bireylerini zor durumlara sürükleyecektir.

Netflix Hindistan’ın suç-polisiye-fantastik dizisi: Aranyak

Yönetmen Michael Pearce’ın geçtiğimiz günlerde prömiyer yapan filmi Encounter, sadece basit bir bilim-kurgu filmi olmadığını ispatladığında Riz Ahmed’in sürklase eden performansı göz doldurmaya başlamaktadır. Sadece böcek ve haşerelerden kaçış olarak lanse edilen senaryo… Beklenilenin aksine, dram ve ailenin etkileyici bir şekilde işlendiği bir bütünlüğe ulaşmaktadır. Gizli operasyonlar nedeniyle manevi ve ruhsal açıdan yokları oynayan bir babanın gün yüzü görmesiyle başlayan yıkıcı hikâye, onun her dakika bunalıma sürüklenmesiyle devam ederken çocukların babalarından korkmaya başlamasıyla doruk seviyeye ulaşmaktadır. Halihazırda işleniyor olan böcekten kaçın teması da işin eğlenceli kısmı gibi gözükmektedir. Vücuda hapsolan zararlı mikro canlıların metafor olarak kullanılmasına kadar uzanan geniş ve yüksek potansiyelli bir olguyu benimseyen Encounter, Aralık ayının, başarılı filmlerden birine imza atmaktadır. Kaçırmayın. Sonuç olarak: 7/10.

IMDb: 5,9 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Riz Ahmed – Malik Khan
  • Octavia Spencer – Hattie Hayes
  • Lucian-River Chauhan – Jay Khan
  • Aditya Geddada – Bobby Khan
  • Rory Cochrane – Shepard West
  • Shane McRae – Lance Dunn
  • Janina Gavankar – Piya
  • Misha Collins – Dylan ve diğer.

Encounter Film Konusu ve Yorumu – Amazon Prime Video yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: