Skip to content

Enola Holmes Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

enola holmes film konusu yorumu incelemesi

Enola Holmes Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Enola Holmes film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Herkese merhaba! Herkesin uzun zamandır beklediği ve an itibariyle bugün (23 Eylül 2020) tarihinde yayınlanan Netflix yapımı Enola Holmes filmiyle karşınızdayım. İzlemeyi az önce bitirdim ve gelip sizlerle paylaşmak istedim. Film ile ilgili düşüncelerim genel olarak pozitif olsa da, konseptin film yerine en azından mini dizi şeklinde olmasını isterdim. Bazı kısımların daha detaylı bir şekilde ele alınması daha güzel olabilirdi. Çok hızlı bir giriş oldu sanırım, isterseniz gelin detaylandıralım.

Enola Holmes filminin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Nancy Springer’ın aynı isimli ünlü kitap serisinden uyarlama olan film; Enola’nın, annelerinin kaybolma nedenlerini ve ardında yatan sırları keşfetme hikâyesini konu ediyor. Yönetmenliğini Harry Bradbeer’ın yaptığı; senaryosu Nancy Springer ve Jack Thorne tarafından yazılan Enola Holmes filmi, bakalım büyük beklentileri karşılayabilecek mi?

Enola Holmes Oyuncu Kadrosu

Filmin oyuncu kadrosunda birbirinden değerli isimler yer alıyor. Günümüz popüler dizilerinden olan Stranger Things’in başarılı oyuncu Millie Bobby Brown, Enola karakteriyle bizlerle buluşuyor. Yine yakın zamanlı The Witcher dizisinde boy göstermiş Henry Cavill, Sherlock karakterini canlandırıyor. Açlık Oyunları filmlerinden tanıyabileceğimiz Sam Claflin, Mycroft Holmes’u oynuyor. Helena Bonham Carter, Louis Partridge gibi birçok önemli oyuncu filmin kadrosunda yer alıyor. Filmin diğer oyuncularını görmek için tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Changeling

Enola Holmes Film İncelemesi

Film yukarıda da bahsettiğim gibi; Enola’nın, gizemli bir şekilde ortadan kaybolan annesini bulma macerasını konu ediyor. Çocukluğunu neredeyse sadece annesiyle geçiren Enola, afacan ve bir o kadar da korkusuz bir kız. Annelerinin kaçtığını öğrenen Sherlock ve Mycroft, Enola’nın yanına gidiyor ve onu bir yatılı okula yollamaya karar veriyorlar. Filmin heyecanlı kısımları bu dakikadan sonra başlıyor. Okuldan kaçan Enola; annesinin kayboluşunun şifrelerini çözmeye çalışırken, kendisini başka bir maceranın içinde buluyor.

Filmi izlemeye başladıktan sonra açıkçası biraz şaşırdım. Çünkü yıllardır, Sherlock Holmes konulu o kadar çok film ve diziye şahit olduk ki, başrolde kardeşini görmek tuhaf hissettirdi. Fakat Millie Bobby Brown hakkında kötü düşüncelere sahip değilim. Afacan ve özgür küçük kardeş rolünü gayet başarılı bir şekilde oynamış. Sherlock ise bildiğimiz gibi. Kendine has duruşu ve karizmasıyla Henry Cavill, başarılı bir performans gerçekleştirmiş.

Filmi genel itibariyle çok çok güzel bulmasam da, başarılı bir yapım olduğunu söyleyebilirim. Bunun söylememdeki en önemli neden ise alıştığımız Sherlock Holmes filmleri gibi olmayışı. Holmes lafı geçince gizeme ve şifrelere o kadar çok alışmışız ki, bu filmde onların sayısının az olması beklentiyi düşürdü. Yine de keyifli bir 2 saat geçirmeme sebep oldu, bakalım siz beğenecek misiniz? İyi Seyirler.

Enola Holmes filmini izlemek için tıklayınız.

enola holmes film

Enola Holmes Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: