Skip to content

Equinox Dizi Konusu ve Yorumu

Equinox Dizi Konusu ve Yorumu yazımızda; Equinox dizi konusu ve yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, Netflix fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Equinox Dizi Konusu ve Yorumu

İlerleyen yıllarda 2020’yi oldukça kötü bir şekilde hatırlayacak olsak da; dizi ve film açısından nispeten başarılı bir yıl olduğunu düşünüyorum. Yönetmen ve yapımcılar tarafından “Ne olacak? Nasıl olacak? Çekimler nasıl yetişecek?” gibi bitmek bilmeyen soruların ardından, sinema dünyası adına çok da buruk geçmediğini belirtsek yanlış olmayacaktır. Sizleri 10/10 olmayan fakat bir gününüzü olumlu geçirebileceğiniz bir diziyle baş başa bırakıyorum. Equinox!

Equinox 1985 isimli çok sevilen podcastten uyarlanan yeni Netflix Danimarka dizisi; okullarından mezun olan 21 kişilik arkadaş grubunun ani bir şekilde ortadan kayboluş hikayesine odaklanıyor. Bu kayboluş hikayesi bütün aileleri derinden etkilese de aralarından en çok yaralanan Astrid isimli küçük kız oluyor. Ablası Ida’nın gizemli kayboluşu hakkında hiçbir şey yapamayan küçük kız, çareyi unutmaktan yana kullanıyor. Fakat yıllar ilerledikçe acısı daha da artan Astrid, o döneme ait bazı ipuçları bulmaya başlıyor. Ablası Ida’nın yakın arkadaşları başta olmak üzere birçok kişiyi sorgulamaya başlıyor. Gizemli hikâyenin geri kalanında ne olduğu… Sizleri bekliyor.

Dizinin güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Equinox Dizi Konusu ve Yorumu

Netflix Danimarka yapımı başka bir dizi olan The Rain ile başarı sırasında kafa kafaya geleceğini hatta The Rain’in önüne bile geçeceğini düşünüyorum. Baştan sona tasarlanan kusursuza yakın kurgusu, hiçbir zaman azalmayan gerilim dolu dakikalarıyla 1 günümü gayet akıcı bir şekilde geçirmeme sebep oldu. İlk bölüm izleyip bitirdikten sonra bilgisayar (telefon) başından kolay kolay ayrılamayacak ve bir an önce bitirmeye çalışacağınızdan eminim.

Önceki yazılarda da ara ara bahsetmiştim. “Gizem ve çözülemeyen olaylar” örgüsü bulunan yapımları oldum olası gözü kapalı izlemişimdir. Vizyona girecek yapımlar her daim önceden kontrol etsem de Equinox nedense gözümden kaçmış. Daha önceden görmemiş olmanın mutluluğunun üstüne, sevdiğim bir içerik konusunu barındırıyor oluşu epey heyecanlandırmıştı.

Sonuç itibariyle: baştan sona keyifle izlediğim 6 bölümlük bir diziydi Equinox. Danimarka yapımlarını çok fazla özenle takip edemesem de ara ara böyle yapımlar izliyor olmaktan keyif alıyorum. Umarım sizde de aynı etkiyi yaratır çünkü her dizi veya filmi öve öve anlatmamayı tercih ediyorum. Bu sayede öne çıkan favorilerim daha keskin bir şekilde ortaya çıkıyor. Lafı daha fazla uzatmadan… İyi seyirler.

Yönetmen ve senaristler: Søren Balle, Mads Matthiesen, Mette Kruse, Tea Lindeburg…

Dizide yer alan oyunculardan bazıları:

  • Danica Curcic – Astrid
  • Lars Brygmann – Dennis
  • Karoline Hamm – Ida
  • Hanne Hedelund – Lene              
  • Fanny Bornedal – Amelia
  • Viola Martinsen – Astrid’in küçüklüğü
  • August Carter – Jacob

Dizi fragman ve bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kısa bir süre sonra 2.sezonu yayınlanacak (ilk sezonu neredeyse hiç duyulmamış) Monarca dizi incelemesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Equinox Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: