Skip to content

Ertelenen Aşk Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Ertelenen Aşk Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Ertelenen Aşk film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Ertelenen Aşk Film Konusu ve Yorumu – Netflix
 • Her ay onlarcası ile tanıştığımız, her defasında aynı senaryoya şahit olduğumuz, klişelerle süslenen romantik-komedileri ne yazık ki “olmazsa olmaz” listelerimize alamıyoruz.
 • Bu dürtüye sebep olan kriter çoğunlukla yukarıda saymış olduğum “alışılagelmiş” kavramlar olsa da yıllardır bizleri derinden sarsacak bir aşk hikayesi ile tanışamamış olmanın burukluğu ile ön yargılı davranarak idare etmek durumunda kalıyoruz.
 • Bu sebeple Christine Luby yönetmenliğinde piyasaya sürülen Ertelenen Aşk da kısa konusu ve tanıtımı gereği türündeki benzer yapımlardan farksız gözükmüyor. Ancak en azından nispeten kısa süresi (90 dakika) ve sempatik gözüken oyuncu kadrosuyla ön yargılarımızı bir nebze de olsa uzaklaştırmayı başarıyor. Diğer detaylar şöyle:

The Heights, A Few Less Men ve Neighbours gibi yapımlardaki kaliteli oyunculuğu ile hafızlarda yer edinen Saskia Hampele, Ertelenen Aşk’ta Laura karakteri ile karşımıza çıkmaktadır. Çarpıcı tarzı ve göze hitap eden mimikleriyle hikâyeye yön veren isimlerden birisidir. Ayrıca Owen isimi bir beyefendi ile nişanlıdır. Hukuk firmasında terfi almak için canla başla savaşmakta ve hırsı ile gelecek başarısının sinyallerini vermektedir. Ancak terfi alabilmek için son bir savaş vermesi gerekecektir.

Ertelenen Aşk Film Yorumu

Son engel ise ofise gelen milyarder Graham Finley ile ortaya çıkacaktır. 85 yaşına geldiği için CEO’luk görevini bırakma kararı alan Finley, şirketini temsil edecek yeni birey için sözleşme yapmaya gelmiştir. O isim de Liam McIntyre’ın hayat verdiği Chip karakteridir. Torunu olarak tanıttığı genç bireyin oldukça “keçi” olduğunu ve kolay kolay elde edilemeyecek biri olduğunu belirtir. Hikâyenin en sürpriz noktası ise Chip ve Laura’nın halihazırda tanıştığı noktada cereyan eder. Her ikisi de Sapphire Cove’da büyümüş ve olgunluk çağlarında yolları ayrılmıştır. Üstelik Chip hala Sapphire Cove’dadır. Laura’nın görevi Chip’i bulup, imzaları almaktır.

Yazının başında da belirtmiş olduğum gibi genel çerçeveden bakıldığında Ertelenen Aşk’ı diğer yapımlardan ayıracak bir kriter gözükmemektedir. Dolaylı veya dolaysız yolla tanışan bireylerin “acaba” yaşayıp yeni bir birliktelik kurup kuramayacağı yansıtılmaktadır. Ancak Ertelenen Aşk’ı diğer filmlerden ayıran birkaç özellik bulunmaktadır.

Öyle ki diğerlerine nazaran karakterlerin iç dünyasına girmemize pek müsaade etmemektedir. Kibirli, sinirli, pişman ve buna benzer pek çok yaşamışlığın ya da anlık belirtilerin yokluğuna şahit olmamıza sebep olmaktadır. Daha çok genel hatlarıyla bir karakter dünyası çizerken sadece anlık gelişmelerden fikirler elde etmemizi sağlamaktadır. Ki bu da akıcılığı büyük bir katkı sağlamaktadır.

Nefes kesen Netflix suç belgeseli: Elize Matsunaga Gerçek Bir Suç Masalı

Filmin kısa süresinin karşılığı da bu kesintilerle ortaya çıkar. Gereksiz sahnelerden ayrılmış, sadece potansiyel aşk hikayesine odaklanmış bir bütünlük çizer. Chip ile Laura’nın birlikte olup olamayacağını düşünmez. Bir yol haritası çizer ve anlık gelişmeleri takip etmemizi ister. Şans verilir…

IMDb: 7,0

This Little Love of Mine Diğer Oyuncu ve Karakterler

 • Saskia Hampele – Laura
 • Liam McIntyre – Chip
 • Lynn Gilmartin – Gem
 • Craig Horner – Owen
 • Monette Lee – Fiona
 • Martin Portus – Graham
 • Sophie Tilson – Olivia
 • Rajan Velu – Theodore

Ertelenen Aşk Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: