Skip to content

Ev Baskını Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Ev Baskını Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Ev Baskını film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Ev Baskını Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Intrusion film incelemesinde spoiler bulunmamaktadır.

2021 yılı film dünyasını “yeni başlangıçlar, hüzünlü ayrılıklar” klişesine benzer cümlelerle açıklayabiliriz. The Voyeurs, Av Günü gibi pek çok filmde görülen ve genellikle bir grup kişinin yeni hayaller peşinden giderek sıfır bir hayata, sıfır bir eve, tatile çıktığını görürüz. Değişim arayışında oldukları, geçmişlerini unutarak yepyeni bir dünyaya merhaba demek istediklerine şahit oluruz.

Klişe dememin sebebi de bu noktada belirmektedir. Halihazırda hepimiz yeni hayatlar, evler, tatiller isterken film dünyasında da benzer içerikler görmek, bana göre yavanlığın en bariz örnekleridir. Konsept olarak bize yakın gelmesine karşılık çeşitlilik açısından yeterli ölçüde pay sahibi olamazlar. En nihayetinde heyecanı, gerilimi bol sekanslar sunmalarına karşılık hepimizin zaten biliyor olduğu “yeni başlangıçlar, yeni korkular, eskimeyen lanetler” başlığını öne sürmektedir.

Ev Baskını’na konu olan hikâye de tam olarak bu şekilde oluşmaktadır. Yoğun tedaviler, zorlu mücadeleler atlatan ve en sonunda da meme kanserini yenen Meera ile mimar kocası Henry, geçmişteki zorlu dönemleri unutmak ve yeni bir hayata kucak açmak amacıyla yepyeni bir eve taşınır. Gözlerden uzak, sessizliğin tavan yaptığı bu kasabada, tekrar mutlu oldukları, aşkı zirvede yaşadıkları hatıralara dönmek isterler.

Ev Baskını Film Konusu

Evli çiftler için, yeni girişimler kaçınılmaz hedeflerdir. Hele ki Meera gibi çalkantılı sağlık problemleri yaşayan ve bu süre zarfında da hem mental hem de fiziksel açıdan yokları oynayan bir eş düşünüldüğünde… Ancak Henry destek için orada olduğu kadar tekrar hayata karışması için de en temel bireydir. Ki Meera’nın geri dönüşleri bu yorumu olumlu kılmaktadır. Fakat evli çiftin evi günler içinde birkaç kez soyulup, tacize uğrandığında olayların hiç de beklenildiği gibi olmadığı görülür. Meera’nın soygun ve tacizlere birebir şahit olmasıyla başlayan hikâye, başta kasaba halkının akabinde de Henry özelindeki gelişmelerin pek de beyaz olmadığını gösterecektir.

Pandemi dönemindeki zorlu koşulları konu alan çok başarılı bir film: Help

Yönetmen Adam Salky, Ev Baskını ile klasik bir labirent oyunu icra etmektedir. Evli çiftin evine giren hırsız benzeri kişiyle hikayesini başlatırken ilk Meera’nın psikolojik olarak yok oluşunu ekranlara taşır. Bu süre zarfında da Henry’nin çekilmez bir rahatlığı olduğu gözlerden kaçmamaktadır. Genç mimarın neden oraya ev yapmak istediği ile başlayan soru yığını dedektiflerin haneye tecavüz davasını dikkate almaması, kasabadaki gizemli kayboluşlar ve en genelinde de Meera’nın çalkantılı hayatı ile buluşmaktadır. Her bir parça yeni bir soruyu beraberinde getirirken kasabadaki kaotik düzeni çözmek de bize düşecektir. Ölümler, kaçırılmalar, gizemli mektuplar ve daha birçoğu… Sonuç olarak: 6,5/10.

Filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Intrusion filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

 • Freida Pinto – Meera
 • Logan Marshall-Green – Henry
 • Robert John Burke – Dedektif Stephen Morse
 • Mark Sivertsen – Dylan Cobb
 • Megan Elisabeth Kelly – Christine Cobb
 • Brandon Root – Peter
 • Hayes Hargrove – Bill Whitman
 • Sarah Minnich
 • Yvette Fazio-Delaney
 • David DeLao
 • Josh Horton ve diğer.

Ev Baskını Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: