Skip to content

Evdeki Aslan Belgesel Dizi Konusu, Yorumu ve İncelemesi | A Lion in the House

Evdeki Aslan Belgesel Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi | A Lion in the House yazımızda;  Evdeki Aslan belgesel dizi konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Evdeki Aslan Belgesel Dizi Konusu Yorumu ve İncelemesi- A Lion in the House

Kanserle mücadele eden beş çocuğun hikâyelerinin anlatıldığı 2006 yapımı Evdeki Aslan belgesel dizisi 10 Kasım itibariyle izlenime sunuldu. Altı yıllık çekimleri mini dizi şeklinde izleyenlere sunan Netflix, hüzünlü fakat bir o kadar da insana umut aşılayan, hayati değerlerin önemine vurgu yapan bir içeriği bizlerle buluşturdu.

Hastalığın teşhis edilmesinden tedavi aşamasına kadar; Al, Tim, Jim, Justin ve Alex isimli 5 gencin yaşadığı birbirinden farklı duygular ve verdikleri inanılmaz mücadele Evdeki Aslan belgeseli ile aktarılıyor. Sadece çocuklar ve ailelerin verdiği savaş gözler önüne serilmekle kalınmayıp; birbirinden tatlı bu küçük çocukların doktorları, hemşireleri kısacası bu hastalıkla mücadele eden herkes inanılmaz bir efor içerisinde savaşıyor.

İlginizi Çekebilir: Sakkara’nın Sırları

Belgesel yönetmenleri Steven Bognar ve Julia Reichert, bu zorlu süreç yaşanırken perde arkasında yaşanan birbirinden farklı olayları gün yüzüne çıkartıyor. Ailelerin diğer maddi ve manevi sıkıntıları açık bir şekilde gözler önüne seriliyor. Hastane borçlarını ödeyebilmek için verilen mücadele; ailelerin hem kendi ağızlarından hem de doktor ve uzmanlar tarafından çeşitli açıklamalar ile izleyenlere aktarılıyor.

Evdeki Aslan Belgesel Dizi Konusu Yorumu

Yapımın güncel IMDb puanına buradan ulaşabilirsiniz.

Yapıma karşı yapılan birçok olumsuz yoruma anlam veremiyorum. Görüntü kalitesinin yetersizliği ya da çekimlerle ilgili diğer problemler bu belgeselin güzelliğine gölge düşürecek tarzdaki yorumları hak etmiyor. Aktarılmak istenen düşünceler, umutlar, hayaller; her şeyin önüne geçmeyi başarıyor.

Yaşanan acımasız gerçekler her ne kadar hayatımızı olumsuz yönde etkilese de; pes etmemenin verdiği güç ve hiçbir zaman içlerinden kopup gitmeyen umut duygusu, bu yapımın ve hatta hayatın en önemli noktası. Ellerinden kayıp giden evlatlarını sıkı sıkı tutan, en iyisi için mücadele ebeveynler… Çok karmaşık duygular yaşamama sebebiyet veren fakat bir o kadar da eğitici ve ders çıkarmama olanak sağlayan Evdeki Aslan belgeseli yazısını bu şekilde tamamlamak istiyorum. İyi seyirler…

Evdeki Aslan Belgesel Dizi fragman ve bölümlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Belgesel türündeki içerikleri severek takip ediyorsanız, buraya tıklayarak diğer önerilere göz atabilirsiniz.

Evdeki Aslan Belgesel Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: