Skip to content

Faster (Hızlı) Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi | Adalet Benim

Faster (Hızlı) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Adalet Benim yazımızda; Faster film konusu, yorumu, incelemesi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Faster (Hızlı) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi - Adalet Benim

Dwayne Johnson, Oliver Jackson-Cohen, Billy Bob Thornton gibi isimlerin başrolde olduğu 2010 yapımı Faster film incelemesi ile karşınızdayım. Yayınlandığı dönemde oldukça yüksek bir miktarda gişe geliri elden film, konusu ve oyuncu kadrosuyla dönemin popüler yapımları arasında yerini almaktadır. Senaryosu Joe Gayton ve Tony Gayton oluşturulan; yönetmenliğini ise George Tillman Jr’un yaptığı Faster hakkındaki diğer bilgiler şöyle:

Abisi ve iki arkadaşıyla birlikte banka soyan James (Driver) polisler tarafından aranmaktadır. Başka bir çetenin onları bulmasıyla hem paraları hem de abisini kaybeden James kafasından vurulur. Hastaneye kaldırıldığında öldüğü düşünülür fakat mucizevi bir şekilde hayatta kalır. Soygun yüzünden 10 yıllık hapis cezasına çarptırılan Driver cezasını çektikten sonra; Uma Thurman’ın (Kill Bill) hazırlamış olduğu ölüm listesine benzer bir liste kurgulayarak abisini öldüren çetenin peşine düşer.

Filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Faster (Hızlı) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Öncelikle söylemeliyim ki filmi izlememin üstünden uzun yıllar geçti. Fakat bugünlerde Netflix platformunda yayınlanacağını öğrendikten sonra; yapıma tekrar göz gezdirip düşüncelerimi paylaşmak istedim. Filmi o zaman açıp izlememdeki birinci sebep başrol oyuncu pozisyonunda yer alan Dwayne Johnson’dı. Hemen hemen herkesin sevip saygı duyacağı bir karaktere sahip olan başarılı oyuncu, filmin belki de tek güzel yanıydı. Önceki içeriklerde bahsettiğim gibi; sevdiğiniz oyuncu grubundan oluşan bir film izliyorsanız, filmin iyi veya kötü olduğu sizin için pek sorun olmaz. Bu film benim için öyleydi. Eğer filmin geneli hakkında konuşmak gerekirse:

“Sadece oyuncu kadrosu için izledim” yorumu ile belki filme biraz hakaret etmiş gibi olabilirim fakat çok heyecanlandığım veya her an aksiyonun olduğu bir film izlemediğim için böyle yorumlamak zorunda kaldım. Sıkılmadım ya da kapatmak istemedim. Lakin aşırı da beğenmedim. 2010 yapımı olduğunu düşünürsek kısmen yaratıcı bir konuyu içeriyor oluşu, filmin izlenebilirliğini ilerleten bir faktördü. 90 dakikalık süresiyle iş yorgunluğunuzu atabilir ve yakın geçmişe ufak bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. (İlginç sonunu merakla bekleyin.) İyi seyirler…

  • Dwayne Johnson – James Cullen / Driver
  • Billy Bob Thornton – Dedektif Slade Humphries (Goliath-Fargo dizisinden hatırlayabilirsiniz.)
  • Oliver Jackson-Cohen – Katil (The Haunting of Hill House dizisinden hatırlayacaksınız.)
  • Courtney Gains – Prescott Ashton
  • John Cirigliano – Yaşlı Adam
  • Carla Gugino – Dedektif Cicero

Film fragmanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aksiyon dolu dakikalara şahit olmak istiyorsanız, bu filmlere göz atın.

Faster (Hızlı) Film Konusu Yorumu ve İncelemesi | Adalet Benim yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: