Skip to content

Feria En Karanlık Işık Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Feria En Karanlık Işık Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Feria En Karanlık Işık dizi konusu, yorumu, incelemesi, La luz más oscura eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Feria En Karanlık Işık Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Feria En Karanlık Işık dizi incelemesi spoiler içermiyor.

Feria En Karanlık Işık, sizin en yakın arkadaşınız. Çünkü bugüne kadar küçük kasabalara nam salan ve gerilim efektleriyle canınızı okuyan pek çok tarikat geçmişli, dini ritüellere sahip, çeşitli ayinlerle inançlarını sergileyen insan topluluklarına şahit oldunuz. Peki, Feria En Karanlık Işık’ı özel kılan ne? Hiçbir şey. Halihazırda popüler kültürde büyük pay sahibi olan Gece Yarısı Ayini’ne yaklaşamayan olay örgüsüne ilaveten gelişmeyen, ön görülebilir akış trafiği ile bütün parçaları yok sayarak potansiyelinin altında kalmaktadır.

Her sahnesinde yeni bir olguyu açıklıyor gibi gözükürken aslında 1 ileri 2 geri giderek gerilim yaratmaya çalışan, kulağımızın tınısını sarsan müziklerle sürükleyiciliği sağlamaya çalışıp derede boğulan kimyası ile can sıkıcı bir hale bürünmektedir. Oysa müzikler, gerilimi arttırmaya çalışan tekrar sahneleri çoğu zaman işe yaramaktadır. Ancak Feria En Karanlık Işık’ın aşamadığı belli başlı kriterler bulunmaktadır.

 • Netflix diziyi şöyle özetliyor: Ebeveynlerinin 23 kişinin ölü bulunduğu bir dini ritüele katıldığını öğrenen iki kız kardeş, geçmişleri ile bugünleri arasında bir bağ kurmaya çalışır. Karşılarını çıkan gelişmeler ise onları doğaüstü varlıkların yer aldığı bir dünyaya iter.

Feria En Karanlık Işık Dizi Yorumu

İspanya’nın 2000 kişiyi geçmeyen Feria isimli kasabasında şölen var. Gençler her yıl kutladıkları “yazın gelişi” konseptli sahil kenarı partisinde eğlencenin doruk noktalarını yaşıyor. İçkiler, arkadaşlar, sevgililer, cinsel birleşmeler ve çok daha fazlası. Hikâyenin öbür tarafında ise, bir grup polis, yıllar evvel insanoğlu için zararlı olduğu ön görülüp zincirlenen bir madende soruşturma yürütüyor. Madenin önündeki küçük dereyi kıpkırmızıya boyayan ve toplam 23 kişinin öldüğü bu soruşturma, bizleri farklı inanç birimlerine sahip tarikat üyelerinin içine uğurluyor. Vücutlarındaki semboller, hemen hepsinin çıplak oluşu, evlerinde bulunan belgeler… Işık Tarikatı.

Çok başarılı bir dizi: In from the Cold

Eva (Ana Tomeno) ve Sofia (Carla Campra) isimli kız kardeşler de yaşanan gelişmelerden bağımsız olarak, parti sonrası çöküntüyü aşmaya çalışıyor. Oysaki evin ebeveynleri, ritüele ev sahipliği yapıp bireyleri ölüme sürükledikleri için suçlu konumda yer alıyor. Ancak ne anneden ne de babadan bir haber var…

Feria En Karanlık Işık, iki kız kardeş önderliğinde; cennet ile cehennem, mitolojik varlıklar ile dini inançlar arasında araştırma yapmaktadır. 23 kişinin ölüm haberiyle birlikte hikayesine renk katarken onların nasıl öldüğü, kimin öldürdüğü, tarikatın nasıl bir inanca sahip olduğu araştırılmaktadır. Daha akla gelen pek çok soru olduğu için sabır kavramına işaret etse de sabır kavramını vasatlık ile cevapladığında izlenebilir dizi kıvamına yerleşememektedir. 5,5/10.

IMDb: 8,1 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

La luz más oscura Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Ana Tomeno – Eva
 • Carla Campra – Sofía
 • Marta Nieto – Elena
 • Patricia López – Sandra
 • Isak Férriz – Guillén
 • Ángela Cremonte – Blanca
 • Jorge Motos – Chisco
 • Sauce Ena – Estrella
 • Carlos Scholz – Raul
 • Pablo Gomez Pando – Cuellar

Feria En Karanlık Işık Dizi Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: