Skip to content

Forecasting Love and Weather Dizi Konusu ve Yorumu

Forecasting Love and Weather Dizi Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Forecasting Love and Weather dizi konusu, yorumu, Netflix incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Forecasting Love and Weather Dizi Konusu ve Yorumu
  • Forecasting Love and Weather dizi incelemesi ilk bölüm gelişmelerini kapsıyor. Ve dizi konusu şöyle özetleniyor: Hava durumu servisinde çalışan bir sunucu ile ona yardımcı olan bir arkadaşı, adeta hava durumu gibi değişkenlik gösteren bir aşkın içine sürüklenir.

Kısa bir süre sonra Netflix’te yayınlanmaya başlayacak olan Forecasting Love and Weather, Ha-Kyung isimli genç bir kadının müstakbel eşi /nişanlısı Ki-Jun’a ulaşmaya çalışmasıyla başlıyor. Görünüşe göre düğün için gerekli olan belgeler, rezervasyonlar ya da davetler, Ki-Jun’un ödeme yapmamasından dolayı askıya alınıyor. Daha ilk dakikadan Ki-Jun üzerinden olumsuz bir hava yakalanırken; Ha-Kyung’un evlerine gitmesiyle durum daha da vahim bir hal alıyor. Ki-Jun’un kapı şifresini değiştirmesi olası bir evlilik krizini ortaya sürüyor.

Ancak Ha-Kyung’un, şu anlık, ilgilenmesi gereken çok daha ciddi bir işi varmış gibi gözüküyor. Kore Meteoroloji İdaresi’nde çalışan genç kadın, iş arkadaşının ona ilettiği veriler neticesinde; hava durumunda anlık bir gelişme olmayacağını söylüyor. İş arkadaşının “dolu yağacak” başlıklı yoğun baskısına rağmen verilerin yetersiz olduğunu belirtiyor. Geçen birkaç dakikalık sürenin ardından camları kıran, insanlara zarar veren dolu kütleleri yere düşmeye başlıyor.

Forecasting Love and Weather Dizi Yorumu

Forecasting Love and Weather, henüz ilk yarısını doldurmadan, onlarca farklı kişilikli bireyi ile meteorolojinin içinden görseller harmanlıyor. Polisler, avukatlar veya öğretmenler üzerine inşa edilen k-dramaların benzer formatı hava durumu ile buluşurken bizlere de akış içinde karakterlerin aşk, iş, aile temaları üzerindeki etkileri ulaşıyor. Sahneler çoğunlukla nişanlısı tarafından aldatılan (ve yolları ayrılacak olan) Ha-Kyung üzerine çevrilse de hikayenin öbür tarafında yer alan Si-Woo da akışı renklendirmekte kararlı gözüküyor. Aslında dolunun yağacağını ilk olarak tespit eden ve yeterli rütbesi olmadığı için başka bir arkadaşına iletmek zorunda kalan Si-Woo; bazı olumsuz özelliklerine rağmen işinin ustası olduğunu gösteriyor. Tabiri caizse, ahmaklık ile iyilik meleği arasında sıkışan genç çocuk; sevgilisinin sebepsiz yere kendisinden ayrılmasına şahit oluyor.

Hulu’nun çok beğenilen dizisi: Dollface

Ulusal Hava Servisi’nin çeşitli birimlerinde çalışan bu ikili, şimdilik birbirlerine düşman kesilse de (hava durumu verileri gereğince) gelecek bölümlerde inşa edilmesi beklenen olası bir romantizmin habercileri gibi duruyor. Oldukça naif ve karakter merkezli hikaye ile hem meteoroloji üzerinden iş hayatına, hem de bireylerin kişisel yaşamları ile aşk ve dostluk sekansları sunma gayesi taşıyor.

Yönetmenliğini Cha Young Hoon’un senaristliğini ise Kang Eun Kyung’un üstlendiği Forecasting Love and Weather, muhtemelen, yeni popüler k-dramanız olacak gibi gözüküyor. Bakalım diğer bölümler bizlere neler gösterecek? Bahsi geçen ikilinin, olası aşk hikayesi, gerçekten hava durumu gibi; bir iyi bir kötü mü ilerleyecek? 7/10.

IMDb: 8,6 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Park Min-Young – Jin Ha Kyung
  • Song Kang – Lee Shi Woo
  • Bak Yoon – Han Ki Joon
  • Yura – Chae Yoo Jin

Forecasting Love and Weather Dizi Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: