Skip to content

Forgotten Film Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Forgotten Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazımızda; Forgotten film konusu yorumu, incelemesi, Gi-eok-ui bam, Unutulmuş eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, aynı zamanda yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, diğer Netflix filmleri gibi soruların cevaplarını bulacaksınız…

Forgotten Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Film, gördüğü rüyayla terler içinde kalan Jin-seok ile başlamış oluyor. Ailesiyle birlikte bir yolculuğun içinde olan Jin-seok oldukça mutlu bir tavır takınırken kadraja abisi Yoo-seok giriyor. Jin-seok birkaç dakika boyunca abisinin hünerlerini anlatıyor. Ardından ailenin yeni bir eve taşındıklarını görüyoruz. Dışarıdan bakıldığında ev gayet estetik gözükse de odalardan birinin içinde ne olduğunu bilmiyoruz. Çünkü aile bireyleri bu odaya girişi yasaklıyor. O dakikadan sonra “şok üstüne şok” olacağınız kıvrımlarla donatılan film, tahmin edemeyeceğiniz kadar gizemli ve kararlı bir şekilde yoluna devam ediyor.

Mutlaka Göz Atın: Murder Among the Mormons

Spoiler vermeden anlatmanın imkânsız olduğu filmlerden biri olan Forgotten’ın geri kalan kısmını en iyi şu şekilde özetleyebiliriz… Filmdeki ilk aksiyon Yoo-seok’un 19 günlük kayboluşuyla gerçekleşir. Eve döndüğünde hiçbir şey hatırlamayan abi, kardeşinde büyük bir şüphe uyandırır. Günler geçtikçe ailesinde gariplik sezen Jin-seok, abisini gizli gizli takip etmeye başlar. Abisi kaybolduğunda sorguya gelen dedektifleri, abisinin yanında görür. Kaosun, cinayetin, entrikanın son safhada olduğu dakikalarda birbirinden tuhaf olaylar gerçekleşmeye başlar.

Forgotten Film Konusu Yorumu ve İncelemesi

Yönetmen Jang Hang-jun Kore sinemasına kattığı Forgotten filmi ile 2017 yılında gişeleri alt üst etmişti. Oldukça ses getiren senaryosuyla dönemin önemli yapımları arasında gösterilen Forgotten, geçtiğimiz aylarda Netflix ile başarısını ulusal düzeye çıkardı. Yerli yersiz pek çok eleştirmen tarafından geçer not alan film, yine birçok yorumcu tarafından dengesiz olduğu şeklinde yorumlar aldı.

IMDb: 7,4

Hangi tarafa oy vereceğimi düşündüğüm bu dakikalarda, tarafımın olumlu yönde olduğunu belirtmek istiyorum. Bazı filmleri izlerken “bitse de gitsek” yorumunu yaparız, bu film benim için öyle değildi. Ancak bazen yok artık desem de heyecanımı yitirmedim ve bir şekilde filmin sonuna saygı duydum. Şöyle olsaydı demek isterdim fakat olayın karmaşık ilerleyişi beni çaresiz bıraktı. Sonuç olarak mutlaka şans verin. Diğer yazılarda görüşmek üzere…

Forgotten Oyuncu Kadrosu

  • Kang Ha-Neul – Jin-seok
  • Mu-Yeol Kim – Yoo-seok
  • Seong-kun Mun – Baba
  • Na Young-Hee – Anne

Ayrıca film fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Forgotten Film Konusu Yorumu ve İncelemesi yazı sonu…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: