Site icon Blog-Okur

Fotokopici Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Fotokopici Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Fotokopici film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Penyalin Cahaya (Photocopier) yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Fotokopici Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Endonezya’nın “June ve Kopi”, “İşte Bu Aşk” ve “Aşk Üçgeni” dışında akıllarda yer edinmiş herhangi bir dizi veya filmi bulunmuyor. Bahsini geçirmiş olduğum yapımlardan da anlaşılacağı üzere günümüzün klişeleşen dinamikleri ile büyük bir savaş veren yapımcılar, popüler normların olağan getirilerini kullanmak üzere yola çıktığında, hemen herkesin soluksuz izlediği gençlik ve gizem konseptiyle ekran başına geçiyor. Ve daha çok Asya ve Hindistan temelli içeriklerde görülen; din, gelenek-görenek kavramları da gençliğin ve entrikaların içinde olduğu bir düzene dahil oluyor. Tatlı ile tuzlu, sıcak ile soğuğu anımsatan bu birleşme, şaşırtıcı bir şekilde, gayet olumlu gözüküyor. Diğer detaylar şöyle:

Az önce belirtmiş olduğum Hindistan yöresi özelliklerine mutabık olan bir düzen ile karşımıza çıkan Fotokopici, Müslüman bir ailenin kızı olan bilgisayar birinci sınıf öğrencisi Sur’un travmatik sekanslarıyla başlıyor. Ailesinin dini, gelenek ve göreneklerine bağlı oluşunun getirisiyle küçüklüğünden beri dış dünyanın tehlikelerinden uzak tutulan Sur, alelade bir güne uyandığında, dün geceye dair hiçbir şey hatırlamadığı fark ediyor. Mata Hari topluluğunun zengin kesimine tasarladığı web sitenin ardından kutlama amaçlı partiye çağrıldığını, babasından epey zor bir şekilde izin aldığını ve herhangi bir alkol kullanımında bulunmadığını hatırlasa da gece içine serpiştirilen sekanslardan uzakta olduğu görülüyor.

Fotokopici Film Konusu

Halihazırda hücrelerinde yaşamış olduğu büyük şoku atlatamamışken burslu okuduğun okulun idari bölümünden gelen çağrı ile sancısı ikiye katlanan genç kız, okula ulaştığında, hiç de beklenilmeyecek bir durum ile karşı karşıya kalıyor. Görünüşe göre birileri meyve suyuna ya da içkisine ilaç attı. Ve Sur’u farklı bir eve götürerek onun bazı cinsel veya sıradan fotoğraflarını çekti. Çektiği fotoğrafları da bütün okulun önünde ifşa etmeye başladı. İlk olarak okuldaki bursunu akabinde de babasının evlatlık onayı kaybeden genç kız, şimdilerde, fotokopi dükkanını işleten çocukluk arkadaşı Amin ile etrafındaki kişilerin telefonlarını hackleyerek kendisine düzenlenen suikastı benzeri yaklaşımı çözmeye koyuldu.

Diğer başarılı filmlere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Fotokopici sıradan bir film izlenimi sunsa da yöresel açıdan dikkate alındığında tehdit edici unsurları içinde barındırmaktadır. Asya’nın kendisine has sosyo-ekonomik gelişmelerinden nasibini alan tutum ve davranışlarıyla gencecik bir kızı büyük bir kaosun içine sürüklemektedir. “Jakarta sokakları böyledir.” Benzeri bir haykırışta bulunan Sur’un haksız olmadığı ve belli başlı normlar yüzünden katiyen yargılandığı göz önünde bulundurulduğunda da genç kızın yaşamış veya yaşayacağı gelişmeler de hemen herkesi malumu gibi gözükmektedir. Dram, teknolojik devinim, aile iç dinamikleri, gençlik, hükümetin hastalık çağrısı ile bireyleri zehirlemesi gibi gibi; pek çok detayı içinde barındıran ve şimdilik geçer not alan yeni bir üyedir. 6,5/10.

IMDb: 8,2 / Güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Penyalin Cahaya (Photocopier) Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Shenina Cinnamon – Sur
 • Chicco Kurniawan – Amin
 • Lutesha – Farah
 • Jerome Kurnia – Tariq
 • Ruth Marini – Ibu Sur
 • Mian Tiara – Bidan Siti
 • Rukman Rosadi – Dekan
 • Landung Simatupang – Burhan
 • Dea Panendra – Anggun
 • Giulio Parengkuan – Rama
 • Lukman Sardi – Ayah Sur ve diğer.

Fotokopici Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Exit mobile version