Skip to content

Friends: The Official Cookbook – Friends Dizisinde Yapılan Yemeklerin Tarif Kitabı Geliyor

Friends: The Official Cookbook kitabı Friends dizisinin hayranlarıyla buluşuyor. Şef Amanda Yee tarafından yazılan Friends: The Official Cookbook kitabının 22 Eylül’de yayımlanacağı duyuruldu. Yakın tarihte dizinin özel bölümü geleceği açıklanırken; yemek kitabının da gelecek olması büyük etki yarattı.

Friends: The Official Cookbook kitabı 70’ten fazla yemek tarifi barındıracak

Kitabın içinde 70’ten fazla tarif olacağı belirtilirken; Monica’nın her yıl şükran gününde hazırladığı hindi, Phoebe’nin büyükannesinin kurabiyesi, Ross’un işten uzaklaştırılmasına sebep olan sandviç, Rachel’ın hazırlamış olduğu etli tatlı, Chandler’ın “milk you can chew” tarifi ve tabii ki Joey’in vazgeçemediği patates kızartması bu kitaptaki tariflerden sadece birkaçı. Hemen hemen her bölümde karşılaştığımız ağız sulandırıcı yemeklerin tadını hepimiz merak etmişizdir. Yemek yapmaya meraklıysanız kitabı almanızı tavsiye ederim.

Friends: The Official Cookbook - Friends Dizisinde Yapılan Yemeklerin Tarif Kitabı Geliyor

Friends: Dizi Konusu

Dizinin finalinden 16 yıl geçmesine rağmen hala en sevilen sitcomlar arasında gösterilen Friends dizisi, New York’ta yaşayan 6 kişilik grubun hayat dolu ve eğlenceli hikâyelerini konu almaktadır. 3 kız 3 erkekten oluşan bu grupta, ilk bölümden son bölüme kadar birbirleri arasındaki dostluk, aile temalarını göreceksiniz. Yeri gelecek gülecekler, yeri gelecek beraber üzülüp dertlerini paylaşacaklar.

Friends: The Official Cookbook - Friends Dizisinde Yapılan Yemeklerin Tarif Kitabı Geliyor

Dizide Rachel Green karakterini Jennifer Aniston, Monica Geller karakterini Courteney Cox, Phoebe Buffay karakterini Lisa Kudrow, Ross Geller karakterini David Schwimmer, Chandler Bing karakterini Matthew Perry, Joey Tribbiani karakterini ise Matt Le Blanc canlandırmaktadır. Dizinin yıllardır ağızlardan düşmemesinin en önemli sebebinin bu oyuncuların usta performansından kaynaklandığını düşünmekteyim. O gün işleriniz yolunda gitmemiş ve canınız sıkkınsa, izleyeceğiniz bir bölümle keyfiniz yerine gelecektir. Diziyi henüz izlemediyseniz, çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

1994-2004 yılları arasında gösterimde olan dizinin yapımcılığını David Crane ve Marta Kauffman yapmıştır. Dizi 10 sezondan oluşmaktadır ve toplam 236 bölüm yayınlanmıştır. Bölümlerin uzunluğu 21-23 dakika arasında değişmektedir. Gösterim yaptığı dönemde sayısız ödüle layık gösterilen dizinin final bölümü yaklaşık 51 milyon izlenme almıştır. Türkiye’de iki sezon boyunca “sıkı dostlar” ismiyle yayınlana dizi; dünyada en çok izlenen diziler listesinden dördüncü sırada yerini almaktadır.

Friends: The Official Cookbook - Friends Dizisinde Yapılan Yemeklerin Tarif Kitabı Geliyor

“Friends: The Official Cookbook” Friends Dizisinde Yapılan Yemeklerin Tarif Kitabı Geliyor yazı sonu..

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Bir Cevap Yazın

%d