Skip to content

From Dizi Konusu ve Yorumu – EPIX

From Dizi Konusu ve Yorumu – EPIX isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. From dizi konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, analizi, IMDb puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu, yayınlanma tarihi, hakkında, kaç bölüm, kaç sezon gibi soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

From Dizi Konusu ve Yorumu – EPIX

From dizi incelemesi ilk bölümü kapsıyor.

EPIX’in From için ayırdığı resmi özet şu şekilde: Yönetmenliğini John Griffin’in üstlendiği yeni korku-gizem dizisi From, içine giren hemen herkesi tuzağa düşüren bir Amerika kasabasını konu ediyor. Girenin bir daha kolay kolay çıkamadığı kasabada, gündüzler normal şekilde seyir alırken geceleri ormandan inen korkunç yaratıklar insanoğlunu büyük bir tehlikenin eşiğine sürüklüyor. Şerif ve diğer birkaç kasabası insanı, ormanın gizemini çözmek için mücadele başlatacaktır.

Sürükleyici formu ile damga vuracak bir öncülü, oldukça güçlü karakterler çevresinde inşa eden yönetmen Griffin, kendisini Lost’tan hatırladığımız Harold Perrineau’nun hayat verdiği Şerif Boyd ile açılış sahnesini sunuyor. İzole, yaşayan halkın epey isteksiz ve problemli gözüktüğü bir kasabada, Şerif, elindeki çan ile bütün kasabaya bir haber salıyor. Bizler Şerif’in durmadan çaldığı çan ile ne icra ettiğini bulmaya çalışırken, From, bizlere yardımcı olarak, karşımıza bir anne-kız çıkartıyor. Anne kızına, “gece vakti pencereleri mutlaka kapa ve her ne olursa olsun pencereye yaklaşma, pencereyi açma” şeklinde bir çağrıda bulunurken küçük kız pencereden gelen bir sese kulak kabartıyor. Kendisini babaannesi olarak tanıtan korkunç bir kadın, küçük kızın camı açmasıyla birlikte bütün ev halkını öldürüp kemiklerine kadar tüketiyor.

From Dizi Konusu

İşte tam da bu sahnenin ardından Şerif’in arzuladığı çan sekansı açıklığa kavuşuyor. Elindeki çan ile güneşin battığını vurgulayan Şerif, evinize girin, pencereleri örtü ile kapatın ve gün doğana kadar ev içinde kalın benzeri bir açıklama yapıyor. “Kasaba, birtakım güçler, yaratıklar tarafından ele geçirildi. Ve gece vaktinde, umarsızca dışarı çıkan onlarca insan, ormandaki yaratıklar tarafından öldürüldü.”

Stephen King’in etkileyici hikâye anlatımına ilaveten; Under the Dome ve The Mist gibi kapana kısılan insanoğlunun yaşam mücadelesinden ilham alan From, kasabanın sadece yaratıklarla çevrili olmadığı; aynı zamanda da içine girenin bir daha çıkamadığını anlatmaya çalıştığında, karşımıza bir grup aile üyesi ile çıkıyor. Karavan ile kasaba kasaba seyir alan aile bireyleri; yanlışlıkla, bu kasabaya girdiğinde, bir daha çıkamadıklarını görüyor. Ve hikâyenin heyecan tufanı bu noktadan sonra ivmelenerek artamaya başlıyor.

Netflix’in insan eti yiyen insan temalı gençlik-korku filmi: Ölmeye Hazır Değilim

Doğaüstü gizemler öncülünde inşa edilen diğer pek çok dizide de olduğu gibi; From, 50 dakikalık ilk bölümü ile tanıtıcı ve gelecek bölümler için olası senaryolar hakkında ön izlemeler sunuyor. Tempo olarak yavaş bir giriş sağlasa da; eşik değerini atladıktan sonra tahmin edilesi güç sekansları ile gizem ve gerilim arasında kusursuz bir denge kuruyor. Canavar veya yaratıklar veya hayaletlerin nereden geldiği, nasıl oluştuğu veya ne istedikleri büyük bir soru işareti oluştururken halihazırda başrolü çeken Perrineau’nun yardımıyla Lost dizisine de benzerlikler sağladığı görülüyor. Adaya düşen insanlar, şimdi kasabada sıkışmış görülürken; kasaba (ada) koşulları onları her gün şaşırtmakta ısrarcı gözüküyor. Kaçmaz! 7,5/10. Keyifli seyirler.

IMDb: 7,9 / Ayrıca güncel puana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dizi Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

 • Harold Perrineau – Boyd Stevens
 • Catalina Sandino Moreno – Tabitha Matthews
 • Eion Bailey – Jim Matthews
 • Hannah Cheramy – Julie Matthews
 • Simon Webster – Ethan Matthews
 • Ricky He – Kenny
 • Chloe Van Landschoot – Kristi
 • Shaun Majumder – Father Khatri
 • Corteon Moore – Ellis
 • Pegah Ghafoori – Fatima
 • David Alpay – Jade ve diğer.

From Dizi Konusu ve Yorumu – EPIX yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Categories

Diziler

Tags

,

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: