Skip to content

Gazap Ateşi Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Gazap Ateşi Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Gazap Ateşi film konusu, yorumu, incelemesi, Man on Fire eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Keyifli dakikalar dileriz…

Gazap Ateşi Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Gazap Ateşi, Latin Amerika’da altmış dakikada bir fidye için adam kaçırma girişimlerinin gerçekleştiğini belirterek başlar. Zengin aile bireylerinin çocuklarının, tanıdıklarının hatta kendilerinin fidye çetesi tarafından ele geçirildiğini söyler. Haliyle Man on Fire konusunun da bir adam kaçırma ve kurtarılma mücadelesi olacağı kaçınılmaz bir gerçektir.

Hızlı başlangıcın ardından gidişat hakkında belli başlı görüşler elde edilse de Denzel Washington, John Creasy karakteriyle hızlı başlangıcı yavaşlatma gayesi taşımaktadır. Sahneler kendisinin eski bir CIA ajanı olduğunu ortaya sürer. Ancak kendisi bugünlerde alkol ile yatıp alkol ile kalkan, çekilmez ve bunalımlı bir adama dönüşmüştür. Belli ki geçmişindeki yaralar günden güne büyümüş. Ve kapanmaz hale gelmiştir. Ruhunu başkalarına kaybetmiş, dünü ile bugünü karıştırır hale gelmiştir.

Creasy, hikâyenin hızlı başlangıcını köreltse de içimize işleyen dramatik karakteriyle bizleri başka noktalara götürmeye başarmaktadır. Tamamen kaybolmuş bir kimliği oynamasına karşılık bir çıkış yolu, hayata tekrar bağlanma kapısı aradığı da gayet makul gözükmektedir. Ve bu hayata tekrar merhaba deme konsepti ise arkadaşı Paul Rayburn tarafından cereyan eder. Rayburn, şehrin sanayi kitlesini ayakta tutan zengin arkadaşı ve onun eşinin biricik kızları Pita’nın koruma görevi için Creasy’i önerdiğinde, filmin heyecanlı sekansları da başlamış olacaktır.

Gazap Ateşi Film Yorumu

Yönetmen Tony Scott’un en sevilen filmlerinden biri olarak lanse edilen Gazap Ateşi, günümüzün aksiyon ve macera içeriklerine ilham olacak kurgusuyla göz kamaştırmaktadır. Alkol ve eski hayatı sebebiyle çıkmaza giren bir bireyi istemeyerek de olsa küçük bir kızla baş başa bırakır. Ve kaybolan ruhunu, Pita’ya teslim etmesini söyler. Günler, aylar sonra Pita ve Creasy arasında mükemmel bir bağ oluşsa da Pita’nın kaçırılmasıyla birlikte başta Creasy akabinde de aile üyeleri perişan olur. Creasy ise dağılmış bünyesini arkada bırakarak küçük kızın hayatı için elinde geleni yapacaktır.

Netflix’in bir başka popüler filmi: Benim Adım Karl

Man on Fire, tipik bir intikam savaşı gibi gözükse de içten ve duygusal temasıyla aksiyonu bir müddet geride tutmakta kararlı gözükmektedir. Creasy özelinde derbeder karakteri başarıyla yansıtır. Akabinde de Pita ile yeni bir hayata sürüklenmesine yol açar. Çoğu zaman sinirlenir, bağırır, çağırır. Ancak günler sonra küçük kıza bağlandığını anlar. Ve hikâyenin dramatik tondan aksiyon temasına geçme anı ise küçük kızın kaçırılmasıyla cereyan eder. Gazap Ateşi dolu dolu geçen ve pek çok duyguyu içinde barından 120 dakikalık keyifli bir hikâye vaat etmektedir… Öyleyse sizlere keyifli seyirler.

IMDb: 7,7

Man on Fire filminde görev alan diğer oyuncu ve karakterler:

  • Denzel Washington – John W. Creasy
  • Dakota Fanning – Lupita Ramos
  • Radha Mitchell – Lisa Ramos
  • Christopher Walken – Paul Rayburn
  • Marc Anthony – Samuel Ramos
  • Giancarlo Giannini – Miguel Manzano
  • Mickey Rourke – Jordan Kalfus
  • Rachel Ticotin – Mariana Garcia Guerrero ve diğer.

Man on Fire Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
Become a patron at Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: