Skip to content

Gece ve Gündüz Film Konusu ve Yorumu

Gece ve Gündüz Film Konusu ve Yorumu isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Gece ve Gündüz film konusu, yorumu, incelemesi, eleştirisi, Netflix yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Gece ve Gündüz Film Konusu ve Yorumu

Aksiyon-komedi son yılların en trend konseptlerinden biri haline geldi. Her ne kadar çoğu kişi hafızasında iki öge arasında sağlam bir bütünlük yaratamasa da yapımcılar ipin ucunu kaçırarak karşımıza bol bol aksiyon-komedi ile çıkma kararı aldı.

Geçtiğimiz günlerde paylaştığım ve daha doğrusu aklıma ilk gelen filmlerden biri olan Bingo Hell de bu konseptin en yakın örneklerinden biri oldu. Kasabanın yaşlı teyze ve amcalarının bir nevi canavara dönüşen yaratıklarla verdikleri savaş, buruk aksiyon-komedinin gerçek bulmuş hali gibi gözüktü. 2010’un gişe rekoru kıran ender filmleri arasında yer alan Gece ve Gündüz ise bugünün bayat içeriklerinin aksine eğlenceli, aksiyon yönü kuvvetli, aşkı hissettiren temasıyla bana göre iyi bir iş çıkarttı. Başrolde yer alan kült oyunculara ilaveten göze hoş gelen kimya ve akış ile uzun soluklu bir maratona sürüklemeyi bildi. Diğer detaylara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Yönetmenliğini James Mangold’un üstlendiği Knight and Day, Cameron Diaz’ın hayat verdiği June karakteriyle start almaktadır. Görünüşe göre kendisi kız kardeşinin düğünü için önce havaalanına sonra da Boston’a gitmeyi hedeflemektedir. Diğer tarafta da Tom Cruise’un hayat verdiği Roy karakteri izleyiciyle buluşur. Ancak Roy özelinde bazı problemler olduğu gözlerden kaçmamaktadır. Avcıya benzer gözler, tilkiyi andıran kurnazca düşüncelerin ardından kasıtlı olarak ve birkaç kez June ile havaalanında çarpışır. Ve bu çarpışmalar ikilinin birbirini son görüşleri olmayacaktır.

Gece ve Gündüz Film Konusu

Haliyle kafa karıştırıcı bir başlangıcın, çarpışmaların ardından ikilinin yeniden karşılaşacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Aynı uçağa binen Roy ve June bir nevi flört havaları sunsa da Roy’un 10 kişilik uçakta bakıştığı sert bakışlı, silahlı adamlar bulunmaktadır. June makyajını tazelemek ve dönüşte Roy’u öpebilmek için tuvalete gittiğinde aksiyon da başlamış olur. June tuvaletten döner, Roy’u öper. Ancak pilotlar dahil bütün yolcuların öldüğünü görecektir.

Benedict Cumberbatch’in başrolde olduğu 2020 yapımı film: Kurye

Roy’un tam olarak ne iş yaptığı, June’dan ne istediği, iyi mi yoksa kötü adam mı olduğu işin tat kaçırıcı spoiler kısmına gireceği için o kısımları atlamakta yarar var. Ancak Roy’un, Peter Sarsgaard’ın hayat verdiği CIA ajanı Fitzgerald’dan kaçtığını da belirtmeliyiz. Büyük kovalamaca, hayat kurtarıp hayatları yok etmek gibi belli başlı temalar üzerinde inşa edilen Gece ve Gündüz, haliyle iki farklı ve zıt hayata odaklanmaktadır. Naif, sakin ve aşk insanı June ile hayattaki beklentisi ne olduğu tam olarak bilinmeyen Roy arasındaki çalkantılı hikâyeye odaklanır. Önünde birilerinin ölmesinden, birilerinden hep kaçıyor olmaktan ancak en nihayetinde Roy’dan hoşlanan bir kadın ile silahları, aksiyonları olan bir adamın hem kaçış hem aşk hikayesidir Gece ve Gündüz. Sonuç olarak: 6/10. Şans vermelisiniz.

IMDb: 6,3

Knight and Day Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler:

  • Tom Cruise – Roy Miller
  • Cameron Diaz – June Havens
  • Peter Sarsgaard – Fitzgerald
  • Jordi Mollà – Antonio
  • Viola Davis – Director George
  • Paul Dano – Simon Feck
  • Falk Hentschel – Bernhard ve diğer.

Gece ve Gündüz Film Konusu ve Yorumu yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: