Skip to content

Gecenin Dişleri Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Gecenin Dişleri Film Konusu ve Yorumu – Netflix isimli içeriğimize hoş geldiniz. Sizleri birkaç dakika boyunca meşgul edecek inceleme yazısında şuna benzer soruların cevaplarını bulacaksınız. Gecenin Dişleri film konusu, yorumu, Night Teeth incelemesi, eleştirisi, yönetmeni, senaristi, oyuncuları, karakterleri, yayınlanma tarihi, IMDb puanı, fragmanı, hakkında, özeti, ayrıca analizi gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Diğer güncel içerikler için takipte kalmayı unutmayınız. Keyifli dakikalar dileriz…

Gecenin Dişleri Film Konusu ve Yorumu – Netflix

Netflix Gecenin Dişleri film incelemesi spoiler içermemektedir.

  • Cadılar Bayramı arifelerini yaşıyor olduğumuzu düşünecek olursak korku temalı içeriklerde siyah, kırmızı ve turuncunun en keskin hatlarına ulaşacak gibi gözüküyoruz.
  • Bugünlerde sinemada hizmet veren Cadılar Bayramı Öldürür’ün yanı sıra 20 Ekim’de gösterime giren Gecenin Dişleri ile yıl sonuna kadar sürecek olan korku-gerilim şöleninin temellerini atmış oluyoruz.
  • Cadılar Bayramı Öldürür’de balkabağı konseptinin klasik ögelerinden maskeli katile odaklanırken Gecenin Dişleri ile daha çok ülkeye nam salan vampirler ile insanlar arasındaki çetrefilli savaşa odaklanma şansı buluyoruz. Diğer detaylar şöyle:

Yönetmen Adam Randall nispeten dar yelpazeli filmografisiyle bizler tarafından “bir aksiyon, enerji tutkunu” yakıştırmasını elde etti. Yıllar evvel yayınlanan Level Up ve iBoy gibi içeriklerle, günümüzün trend konseptleri haline gelen zamanla mücadele ve içinde bilim kurgunun yer aldığı hayatta kalma savaşına odaklanmamıza fırsat tanıdı. Genel itibariyle, haksız da çıkmadı. Her ne kadar dörtlük dörtlük dokunuşların hüküm sürdüğü bir senaryoya imza atmasa da heyecan ve tutku arayışında olan izleyenleri ortalama kavramıyla mest etmeyi başardı.

Gecenin Dişleri Film Konusu

Gecenin Dişleri ile de bugüne kadar icra ettiği sanattan bir nebze ayrılarak korku dünyasına giriş yapan Randall, vampir-insan olgusunun -neredeyse- kaybolduğu LA sokaklarına adım atmaktadır. Vampirlerin LA’i ele geçirme tutkusunun ardından bölge sakinleri olaya müdahale ederek bir nevi bölgesel antlaşmaya imza atmış. Ve devamında da herkes kendi yoluna mottosu hüküm sürmeye başlamıştır. Ancak bugünlerde Victor bir isyan başlatmış. Hal böyle olunca da tekrar kaos ortamı sükûn etmiştir.

Cadılar Bayramı Öldürür film konusuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

LA’in kavruk kutupları hakkında izlenimler sunmaya devam eden Randall, halihazırda sunmuş olduğu bölgesel kavganın ardından bizleri birtakım karakterle tanıştırmak için yola çıkacaktır. Ve bu isimlerden ilki üniversite öğrencisi olan beş parasız Benny’dir. Kardeşi -Jay- vampirlere karşı direnen ekibe liderlik ederken Benny taksi şoförlüğü yapmaktadır. Hikâyenin kıvrım noktası ise Benny’nin arabasına binen iki ateşli vampirin önderliğinde gerçekleşecektir. Benny ilk bakışta olaylardan habersiz olsa da… Zoe ve Blaire, LA’i tekrar ele geçirebilmek için Benny’nin taksisini kullanacaktır. Partiden partiye başlayan kan şöleni / ortada Benny / ve diğer taraftada da Jay ve Jay’in vampirler tarafından kaçırılan kız arkadaşı/ bulunmaktadır. Ve bu savaş, bölgeyi kan gölüne çevirecek olan katliamın habercisi olacaktır. Benny’nin ne tarafa hizmet edeceği…? Aksiyonun hangi yönünde yer alacağı da bir diğer kıvrım noktasını oluşturacaktır.

Anlamsız kurgusal hatalar, çarpık görsel zevksizler cereyan etse de Gecenin Dişleri, Netflix kataloğunda söz sahibi olabilecek… Ve bir gecenizi rahatlıkla teslim edebileceğiniz potansiyele ulaşmaktadır. Sonuç olarak: 6/10.

Filmin güncel IMDb puanına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Night Teeth Film Oyuncu Kadrosu ve Diğer Karakterler

  • Jorge Lendeborg Jr. – Benny
  • Debby Ryan – Blaire
  • Lucy Fry – Zoe
  • Raúl Castillo – Jay
  • Alfie Allen – Victor
  • Ash Santos – Maria
  • Jaren Mitchell – Tad

Gecenin Dişleri Film Konusu ve Yorumu – Netflix yazı sonu. Böylece bir yazının daha sonuna geldik. Öyleyse sizlere keyifli seyirler. Ayrıca siteye abone olarak güncel yazılardan anında haberdar olabilirsiniz. Diğer içeriklerde görüşmek üzere…

Liked it? Take a second to support Canberk Hatipoğlu on Patreon!
%d blogcu bunu beğendi: